Barbara Dallosová Správy

STOPKA aj pre žiarsku kultúru: Predstavenia sa rušia a presúvajú, kino zatvára

Produkcie sa buď rušia alebo dostanú náhradné termíny. MsKC oznámilo, že na október svoje priestory zatvára.

Ilustračný obrázok k článku STOPKA aj pre žiarsku kultúru: Predstavenia sa rušia a presúvajú, kino zatvára
Foto: Barbara Dallosová / Zdroj: Dnes24.sk

Opätovné sprísnenie opatrení v súvislosti s pandémiou koronavírusu sa dotklo kultúry na celom Slovensku. Inak tomu nie je ani v Žiari nad Hronom, kde veľkú časť produkcií zastrešuje Mestské kultúrne centrum (MsKC).

V októbrovom programe MsKC bolo naplánovaných niekoľko podujatí, centrum sa ich rozhodlo zrušiť všetky. Niektoré z nich však dostanú nový termín.

„Neuvidíte Majstrovstvá Slovenska v plesových choreografiách, Zahrajka a ani divadlo Na koho to slovo padne, ktoré sa presúva na 1. polrok 2021. Počas mesiaca október bude naše MsKC zatvorené! O ďalších podrobnostiach vás budeme informovať. Peniaze za zakúpené vstupenky vám vrátime prevodom na váš účet,“ uvádza MsKC na sociálnej sieti.

Podobný scenár avizuje Kino Hron, ktoré tiež sídli v priestoroch MsKC. To bude od prvého októbra úplne zatvorené, premietania sa však nerušia, iba prekladajú. Ako oznamuje kino, všetky tituly, ktoré boli na tento mesiac naplánované, premietne v náhradných termínoch.

„Akonáhle sa situácia ukľudní a bude znovu bezpečné stretávanie väčšieho počtu ľudí, otvoríme aj naše kino. Dovtedy aj vy prispejte svojou ohľaduplnosťou a rešpektujte všetky odporúčania, aby sa čím skôr všetko vrátilo do starých koľají,“ dodáva v ozname žiarske kino.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie