Strhujúci vianočný príbeh na kremnickom hrade: Vtiahne nás do doby spred sto rokov!

V Kremnici sa chystá niečo zaujímavé. Organizátori sľubujú takmer detektívny zážitok v autentickom prostredí mestského hradu.

Barbara Dallosová

Kremnické múzeum pripravilo na záver roka špeciálne sviatočné podujatie s názvom Vianoce na hrade. Informovala o tom Erika Haas Kianičková z NBS – Múzeum mincí a medailí Kremnica.

Organizátori sľubujú dramatizovaný príbeh o vianočnej hviezde, ktorý oživí prehliadky Mestského hradu v stredu 27. decembra 2017. Dramatizovaná prehliadka má byť napínavá, zábavná, ba takmer detektívna. Príbeh, odohrávajúci sa priamo na Mestskom hrade, návštevníkov prenesie do doby spred 100 rokov.

,,Ocitnú sa uprostred vianočných príprav, na ktorých sa podieľa celé mesto. Vyvrcholením príprav má byť vianočný stromček vyzdobený tou najkrajšou a najžiarivejšou vianočnou hviezdou široko-ďaleko. Všetko sa však zamotá, keď vianočná hviezda zmizne. Richtár nemôže dopustiť, aby Kremnica ostala bez najdôležitejšej vianočnej ozdoby. Veď ako by to vyzeralo, keby tak bohaté mesto nemalo patričnú hviezdu na vianočnom stromčeku, ktorú v Štedrý večer mešťania rozsvietia," uvádza do situácie Haas Kianičková.

Akonáhle sa návštevníci nechajú vtiahnuť do príbehu spred sto rokov, pustia sa do pátrania, na konci ktorého sa azda podarí záhadu nielen vyriešiť, ale aj osláviť najkrajšie sviatky roka v svornosti a hojnosti. Dramatizované prehliadky sa na kremnickom hrade uskutočnia v piatich časoch – o 10.00, 11.00,13.00, 14.00 a 15.00 hod.

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame