Barbara Dallosová Krimi Správy

Strom spadol na trať, rušňovodič už nemohol spraviť nič: FOTO zo zásahu pri Žiari

Silná búrka vyvrátila strom, ten spadol na železničnú trať. Krátko na to prichádzal rýchlik. Polícia opisuje náročný zásah v Hronskej Dúbrave.

Ilustračný obrázok k článku Strom spadol na trať, rušňovodič už nemohol spraviť nič: FOTO zo zásahu pri Žiari
6
Galéria

V nedeľu (28.7.) bola vo večerných hodinách vyslaná hliadka železničnej polície zo Zvolena do Hronskej Dúbravy. Vrtochy počasia tu narobili problémy a v dôsledku silného dažďa skončil na železničnej trati strom, do ktorého vrazil prichádzajúci vlak.

O prípade sme vás informovali v článku: Pri Žiari narazil rýchlik do stromu: Hasiči v akcii

Náročný zásah opisuje krajská policajná hovorkyňa Petra Kováčiková. Podľa nej šlo o vysoký strom, Išlo o vysoký strom, ktorý vyvrátilo zo šikmého svahu pri hlavnej ceste aj s koreňom a spadol krížom cez hlavnú cestu, cez obidva jazdné pruhy a zasiahol aj na železničnú trať.

,,Po príchode policajnej hliadky k stojacemu vlaku sme zistili, že ide o osobný vlak, ktorý smeroval zo Zvolena do Levíc, na ktorom bolo v prednej časti rozbité vrchné čelné okno, poškodená kabína. V dôsledku zrážky došlo k ľahkému zraneniu rušňovodiča, ktorý uviedol, že už nedokázal zrážke zabrániť. Hliadka sa ďalej skontaktovala s vlakvedúcim, ktorý zranený nebol. V čase zrážky sa vo vlaku nachádzalo 23 cestujúcich a ani jeden z nich neutrpel žiadne zranenia. Následne nato, polícia dôkladne prešla a skontrolovala celý vlak, osobne hovorili s každým cestujúcim, pričom sa uistili, či nikto nepotrebuje lekársku pomoc," uvádza Kováčiková.

Následne podľa hovorkyne dorazila hliadka zo Žiaru nad Hronom, ktorá odviezla rušňovodiča k rýchlej zdravotnej pomoci, pretože tá sa pre spadnutý strom nemohla urýchlene dostaviť k vlaku. Polícia postupne všetkých cestujúcich po skupinkách previezla do priestorov železničnej stanice v Hronskej Dúbrave.

,,Spolu s vlakvedúcim organizovane po skupinkách polícia pomohla všetkým cestujúcim aj s batožinou prejsť bezpečne na hlavnú cestu. Vzhľadom na silný dážď s prevozom cestujúcich prišla pomôcť aj hliadka polície zo Žiaru nad Hronom," dodáva Kováčiková.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie