Správy Samospráva

Stromy v žiarskom parku to schytali: Riziko vidí mesto aj pri jednej zo škôlok

Vietor vyvrátil dva veľké smereky v alejách Parku Štefana Moysesa. Mesto zbystrilo a posvieti si aj na ostatné stromy v meste.

Ilustračný obrázok k článku Stromy v žiarskom parku to schytali: Riziko vidí mesto aj pri jednej zo škôlok
Zdroj: Dnes24.sk

Žiarska samospráva sa zameria na kontrolu všetkých vzrastlých stromov nachádzajúcich sa v blízkosti mestských objektov. Silný vietor totiž v utorok (11. 2.) v miestnom Parku Štefana Moysesa vyvrátil vysoké smreky.

,,Silný nárazový vietor vyvrátil dva stromy, veľké vzrastlé smreky. Pri páde jedného z nich boli poškodené ešte ďalšie tri menšie stromy, ktorú budú musieť byť tiež odstránené," priblížil vedúci kancelárie primátora mesta Martin Baláž.

Jeden z padnutých stromov tiež poškodil oplotenie priľahlého záhradníctva. V dôsledku nepriaznivého počasia bola v parku poškodená aj jedna lampa verejného osvetlenia, iné škody však podľa Baláža nezaznamenali. Park je aktuálne stále uzavretý a na odstránení popadaných stromov pracujú.

Stromy, ktoré vyvrátilo, neboli podľa jeho slov choré. Dreviny v parku sú pravidelne kontrolované odborníkmi, obhliadku arboristami chystajú aj po týchto udalostiach. Takisto sa chcú podľa Baláža zamerať na kontrolu všetkých vzrastlých drevín v blízkosti mestských objektov.

,,Ide najmä o materskú školu na Rudenkovej ulici, kde sú dva takéto stromy. Tie chceme zlikvidovať čo najskôr, lebo sú rizikové. Takisto je niekoľko ihličnanov, ktoré budeme posudzovať pri druhej základnej škole," dodal Baláž.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Chcete mať vždy po ruke aj informácie zo Slovenska či zo sveta? Sledujte facebook Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie