Sú Žiarčania maniaci do jorkšírov? 10 najčastejších psích plemien v meste

Žiarčania pri výbere štvornohého miláčika siahajú po rôznych plemenách. Nazrite, či patrí aj váš psík medzi najpopulárnejšie výbery v meste.

Barbara Dallosová
Ilustračný obrázok k článku Sú Žiarčania maniaci do jorkšírov? 10 najčastejších psích plemien v meste
Foto: Barbara Dallosová / Zdroj: Dnes24.sk

Od mohutných strážcov dvora až po sotva trojkilových maznáčikov. Či už v byte alebo na dvore rodinného domu, psíka majú v Žiari nad Hronom zaregistrovaného stovky domácností. Spektru plemien je široké.

Podľa informácií zo špecializovaného portálu egov.ziar.sk je ale v meste úplne najviac psíkov, ktorí sa k žiadnemu plemenu nezaraďujú. 224 zo všetkých zaregistrovaných psov v Žiari sú kríženci. Po ľudovo nazvaných orechoch nasledujú jorkšírske teriéry, ktorých je v Žiari nad Hronom podľa registrácie celkom 171.

Malým a temperamentným jorkšírom šliapu na päty známi strážcovia, takzvaní vlčiaci. Nemeckých ovčiakov je v registrácii 63.

Na opačnom konci tabuľky sú tie ojedinelejšie plemená v meste. Podľa portálu je z niektorých plemien v Žiari nad Hronom registrovaný len jediný kus zvieraťa. Po jednom by mali byť v Žiari napríklad papillon, laponský pes či labradoodle.

10 najčastejších plemien psov v Žiari nad Hronom

Poradie Plemeno Počet
1. kríženec 224
2. jorkšírsky teriér 171
3. nemecký ovčiak 63
4. čivava 49
5. maltézsky psík 35
6. labradorský retriever 27
7. westhighland white teriér 21
8. shi-tzu 21
9. jack russell teriér 20
10. zlatý retriever 19

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk