SVÄTÝ ANTON: Starenku pravdepodobne zavraždil jej 87-ročný manžel

Svätý Anton 28. apríla (TASR) - Z vraždy 85-ročnej dôchodkyne Márie M. zo Svätého Antona v okrese Banská Štiavnica obvinil policajný vyšetrovateľ jej 87-ročného manžela Rudolfa M.

Martin Károly

Dnes o tom informovala banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.
K tragédii došlo v presne nezistenom čase od soboty (24.4.) do pondelka (26.4.) rána v rodinnom dome vo Svätom Antone. Rudolf tam mal bodnorezným predmetom spôsobiť manželke na ľavej strane krku dve rezno-sečné rany. Okrem toho aj najmenej päť sečných rán na ľavej strane hlavy a na záhlaví. Príčinou smrti starenky bol šok z vykrvácania.
Útočník mal sečnú ranu na zápästí ľavej ruky, v dôsledku čoho stratil veľa krvi. V nemocnici v Žiari nad Hronom sa podrobil operačnému zákroku a zostal tam hospitalizovaný do utorka (27.4.). Po prepustení z nemocnice sa zúčastnil dodatočnej obhliadky miesta činu. Polícia ho zadržala ako podozrivého a následne po vykonaní procesných úkonov mu vyšetrovateľ vzniesol obvinenie za spáchanie obzvlášť závažného zločinu vraždy a spracoval návrh na vzatie obvineného do vyšetrovacej väzby. Za tento zločin hrozí Rudolfovi M. trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov.

Zdroj: TASR

Odporúčame

Tento článok nie je možné komentovať.