Barbara Dallosová Rôzne Správy

Tak zúboženého psíka v žiarskom útulku nemali už dávno: Premena na nepoznaie! FOTO

V útulku sú už zvyknutí na všeličo, pohľad na Luckyho ale naozaj vháňal slzy do očí. Pozrite si ho po premene, neuveríte, že je to ten istý psík.

Ilustračný obrázok k článku Tak zúboženého psíka v žiarskom útulku nemali už dávno: Premena na nepoznaie! FOTO
9
Galéria

Väčšina psíkov do žiarskeho útulku neprichádza z práve ideálnych podmienok. Pracovníkov OZ Strážni anjeli už teda prekvapí máločo. Na Luckyho, jeden z posledných prírastkov, bol ale naozaj smutný pohľad. Zadredatené a mimoriadne zanedbané zvieratko sotva pripomínalo psíka. Prezrádzal ho iba jeho nevinný kukuč.

,,Už dlho sme nemali psíka v takomto strašnom stave. Bohvie, ako dlho takto chudáčik žil. Psíček dostal meno Lucky – lebo áno, má šťastie, že je u nás a už bude len dobre," zavesili pracovníci na oficiálny facebook útulku krátko po Luckyho prijatí.

Luckymu sa v útulku dostalo nielen stravy a starostlivosti. Pracovníci OZ Strážni anjeli sa popasovali aj s jeho vizážou a priniesli ho do psieho salónu. Ako skonštatovali, bola to fuška. Profesionálka, ktorá psíky strihá denne, ešte takýto prípad na stole nemala.

,,Po telíčku mal kopec kliešťov. Musel sa oholiť až úplne na kožu, inak to nešlo. Je veľmi chudučký, iba kostrička, ale to napravíme kvalitnou papinou. Teraz bude nejaký čas chodiť vo svetríku, aby nám neprechladol. Ale to najhoršie má už za sebou," dodávajú správcovia útulku.

Pozrite si fotky z Luckyho premeny v priloženej galérii. A pre porovnanie, video pred premenou ↓

Zdroj: Facebook

Viac informácií o útulku v správe OZ Strážni anjeli a o psíkoch určených na adopciu nájdete na facebookovom profile OZ Strážni anjeli.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie