Takto prišla žiarska dôchodkyňa (81) o 3000 eur: Podvodník použil ošúchanú fintu

V Žiari nad Hronom úradoval podvodník, ktorý nachytal miestnu dôchodkyňu. Akým spôsobom sa mu to podarilo?

Filip Chudý
Ilustračný obrázok k článku Takto prišla žiarska dôchodkyňa (81) o 3000 eur: Podvodník použil ošúchanú fintu
Zdroj: TASR

Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Petra Kováčiková, vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície v Žiari nad Hronom začal v stredu (31.1.) trestné stíhanie za zločin podvodu.

„V pondelok (29.1.) totiž zavolal neznámy páchateľ na pevnú linku do bytu 81-ročnej dôchodkyne, ktorá keď zdvihla, opýtal sa jej mužským hlasom na jej priezvisko. Po tom, čo mu uviedla ako sa volá jej povedal, že jej synovec havaroval a leží v nemocnici v Žiari nad Hronom na chirurgii, a že keď mu chce pomôcť musí vložiť sumu 3-tisíc eur na účet v banke,“ opísala Kováčiková.

Ako ďalej uviedla, páchateľ staršiu ženu požiadal, aby si vzala pero a papier a nadiktoval jej číslo účtu, na ktorý má peniaze poukázať a následne položil telefón. „Poškodená vzala finančnú hotovosť 3-tisíc eur, ktorú mala doma, išla do pobočky banky v Žiari nad Hronom, kde v utorok (30.1.) tieto peniaze na účet poukázala. Po návrate z nemocnice v Žiari nad Hronom, kam išla po odchode z banky, kde chcela navštíviť synovca po havárii a o ktorom tam nemali žiadne informácie, synovcovi zatelefonovala a zistila, že nehoda jej synovca a jeho hospitalizácia sa nezakladá na pravde,“ doplnila krajská policajná hovorkyňa s tým, že nakoľko dôchodkyňa zistila, že bola podvedená, podala v stredu (31.1.) trestné oznámenie na polícii v Žiari nad Hronom.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame