Takto sa podpisuje najviac Žiarčanov: 10 najčastejších priezvisk v našom meste

O jedno priezvisko sa v našom neveľkom meste delí často aj viacero rodín. Uhádli by ste, ktoré priezvisko je u nás číslo jedna?

Barbara Dallosová
Ilustračný obrázok k článku Takto sa podpisuje najviac Žiarčanov: 10 najčastejších priezvisk v našom meste
Foto: Barbara Dallosová / Zdroj: Dnes24.sk

Okrem krstného mena, teda toho, ktoré nám vyberú rodičia, chodíme po svete ešte a akýmsi puncom našich predkov, priezviskom. V ani nie dvadsaťtisícovom mestečku, akým je to naše, sa nezriedka stane, že jedno priezvisko má celé množstvo nositeľov, ktorí pritom vôbec nemusia byť príbuzní.

Aké priezvisko vládne rebríčku najfrekventova­nejších v Žiari nad Hronom sme zisťovali na Odbore evidencie obyvateľstva na Mestskom úrade (MsÚ). Podľa Eriky Rajčanovej z MsÚ je to priezvisko Šarközi. Druhým najčastejším priezviskom v meste je Kováč, trojicu uzatvára Goral.

Do prvej päťky sa ešte vmestili nositelia priezvisk Kaločai a Beňo. Ďalej sú to priezviská Baláž, Tóth, Hrmo, Sedliak a desiatku uzatvára priezvisko Horváth.

Žiar nad Hronom má podľa najnovších údajov niečo vyše 18 000 obyvateľov, v prevahe sú ženy. Počas roka 2017 v meste stúpol počet pôrodov, v žiarskej pôrodnici prišlo na svet 753 bábätiek. Medzi menami, ktoré im vyberali rodičia, vedú rebríčky popularity Adam a Hana. Žiarčania ale dávali svojim ratolestiam aj nevšedné mená, ako napríklad Theresa či Tea Priyanka.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame