Barbara Dallosová Od Vás

Tip od čitateľky: Mesto nedokončilo chodník, cez ulicu sa nedá prejsť s kočíkom!

Do redakcie nám napísala rozhorčená čitateľka. Prvotnú radosť z toho, že sa mesto pustilo do opráv starého chodníka, vystriedalo prekvapenie, keď v sa v prácach už nepokračovalo. Pozrite si fotky rozbitého chodníka a čítajte, čo na to mesto....

Ilustračný obrázok k článku Tip od čitateľky: Mesto nedokončilo chodník, cez ulicu sa nedá prejsť s kočíkom!
Zdroj: Dnes24.sk

V poslednom období prechádzalo rekonštrukciami viac žiarskych chodníkov a ciest. V letných mesiacoch dostalo nové vozovky napríklad sídlisko Pod Vŕšky. Tisíce metrov štvorcových ciest pokryl špeciálny emulzný náter, proti ktorému ale majú niektorí obyvatelia výhrady, čítajte: Rozhorčení obyvatelia Pod Vŕškov krátko po rekonštrukcii: Toto nie sú asfaltky, ale štrkovisko!

Čitateľka, ktorá nám poslala fotky z opačného konca mesta však nie je nespokojná s kvalitou, ale s kvantitou. Predpokladala totiž, že práce na ulici Hutníkov budú pokračovať. Tie však skončili a vynovená zostala len časť chodníka pred parkoviskom a stojiskom.

Mesto sranduje?

Aj to sú slová mladej čitateľky. Na fotkách ktoré nám poslala jasne vidno nový, opravený úsek chodníka v kontraste so starým rozbitým chodníkom pripomínajúcim mozaiku. ,,Mesto asi sranduje s tým, že urobilo novú len časť chodníka. Neviem si predstaviť že mám tadiaľ chodiť s kočíkom. Cesta rozbitá, chodník rozbitý…," vysvetľuje.

O probléme vedia

Na vysvetlenie sme sa opýtali Jána Vinačíka z Odboru životného prostredia žiarskeho mestského úradu. Podľa jeho slov príde aj na rekonštrukciu ostatných častí chodníkov, nie ale okamžite. ,,Vieme o tom že aj ostatné časti chodníka nie sú v dobrom stave. Riešili sme najakútnejší problém a časť chodníka pred parkoviskom bola v najhoršom stave. V pláne sú aj rekonštrukcie ostatných častí chodníka, nie však tento rok," uviedol Vinarčík.

Fotky spomínanej ulice si pozrite v našej fotogalérii.

Tip od čitateľky: TAKTO vyzerajú chodníky na  žiarskej ulici Hutníkov!
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie