Martin Károly Tlačové správy

TIPY a TRIKY: Tieto cviky vám zaručene pomôžu pri bolestiach chrbtice!

Pozná to skoro každý. Dlhé hodiny zhrbení za počítačmi, či pri stroji vo výrobe sa vždy ohlásia. Existuje ale pár jednoduchých cvikov, ktoré nám dozaista pomôžu. Cviky môžeme robiť sami, alebo vo dvojici. Radí profesionálna masérka zo žiarskeho štúdia Afrodita.

Ilustračný obrázok k článku TIPY a TRIKY: Tieto cviky vám zaručene pomôžu pri bolestiach chrbtice!
Foto: Martin Károly / Zdroj: Dnes24.sk

Stuhnutá krčná chrbtica dokáže poriadne pokaziť náladu, ale aj skrížiť plány. Veď komu sa chce ísť napríklad do prírody, ak je ľudovo povedané, seknutý v krku?

Samozrejme základ je dostatok prirodzeného a najmä cieleného pohybu,“ začína s radami Jaroslava Kajanovičová, ktorá má masérske salóny v Žiari ale aj v Hliníku nad Hronom. „Kto si to ale môže dovoliť? Všetci vieme, že máme málo času na všetko a na svoje telo si nájdeme čas zvyčajne až vtedy, keď je neskoro,“ pokračuje s tým, že telo si vtedy samo vypýta nechcenú a hlavne nútenú „dovolenku“. To však už nemôžeme ísť ani do práce.

Najdôležitejšie je správne dýchanie

Podľa masérky sa dá cvičiť aj doma, napríklad pri počítači. „Veľmi uvoľňujúco na krčnú chrbticu pôsobia strečingové, teda naťahovacie cviky. Dôležité je ale správne dýchanie pri týchto cvikoch“ zdôrazňuje Kajanovičová. Pri natiahnutí hlavy do strán treba podľa masérky vždy vydýchnuť a pár sekúnd zotrvať v tejto polohe. (pozri fotogalériu!)

Svalstvo sa práve pri výdychu najviac uvoľní,“ zdôrazňuje dôležitý aspekt cvičenia žiarska masérka. „Ak napríklad niekto sedí 6 hodín pri počítači, je mierne predklonený, svaly mu prirodzene začnú po čase tuhnúť. Svalstvo na krku sú totiž stále napnuté, nemajú si kedy oddýchnuť. Nehovoriac už o vplyve umelej klimaticázie. Krčná chrbtica vtedy strašne trpí. A práve preto sú tieto cviky také vhodné a účinné,“ rozpráva ďalej.

Hlavu s výdychom predkloňte čo najviac dopredu a držte ju v tejto pozícii približne 2 sekundy, potom sa opäť narovnajte. Tento cvik striedajte s krúživými pohybmi pliec. Opakujte tento cvik v kombinácii s cvikom s plecami a hlavu zakláňajte do strán,“ radí ďalej masérka. Cvičenie je však vhodné opakovať vždy pri pocite tuhnutia svalstva, teda aj niekoľkokrát denne.

Zlá masáž môže aj uškodiť!

Cvičiť môžeme aj s partnerom. Prepleťte si ruky, ako na obrázku vo fotogalérii a jemne naťahujte svaly na krku. „Nič nesmie byť nasilu, a partnerovi to musí byť príjemné“, zdôrazňuje Kajanovičová z masérskeho štúdia Afrodita.

Ideálne je ale podľa nej zájsť k profesionálovi, ktorý ochotne podá bližšie inštrukcie ku každému z cvikov „Zlá masáž môže naozaj viac uškodiť ako pomôcť“ upozorňuje ďalej s tým, že ľudia sa ňu stále častejšie obracajú s podobnými otázkami.

Exkluzívna zľava pre nových zákazníkov

Jaroslava Kajanovičová sa masážami zaoberá už takmer 5 rokov. „Stále sa však učím niečo nové,“ hovorí. Podľa nej sú momentálne v kurze práve masáže na stuhnuté svalstvo, charakteristické práve pre zimné obdobie, kedy je telo enormne zaťažované vlhkom a chladom.

Ceny v žiarskom štúdiu Afrodita, alebo v hlinickej Kamilke sú primerané. Veď napríklad 60 minútová zdravotná kombinovaná masáž, ideálna na uvoľnenie a odblokovanie celej chrbtice za pomoci fyzioterapeutických techník stojí 15 eur. „Noví zákazníci majú navyše zľavu 20%,“ dodáva mladá masérka.

Obľúbená je ale aj regeneračná celotelová masáž, reflexná masáž chodidiel, detoxikačná masáž, peeling, alebo rôzne tipy hydratačných a spevňujúcich zábalov, či masáž čokoládovým olejom.

Zaraďťe sa medzi fanúšikov Massage studia Afrodita a budete informovaní o najnovších trendoch a vychytávkach. Alebo rovno zavolajte a objednajte si masáž, aj s cennými radami: 0907 422 131

Tieto cviky vám uvolnia krčnú chrbticu
26
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie