Martin Károly Správy

Trnavá Hora boduje: Takto vyzerá najlepší web na Slovensku!

Trnavá Hora opäť porazila konkurentov z celého Slovenska. V kategórii Najlepší obecný web vyhrala už druhýkrát. Čo je však najmenej tradičné, správca stránky to robí ako svoj koniček :)

Ilustračný obrázok k článku Trnavá Hora boduje: Takto vyzerá najlepší web na Slovensku!
Foto: Martin Károly / Zdroj: Dnes24.sk

Vyhlásenie výsledkov súťaže ZlatyErb.sk 2013 sa uskutočnilo 13.11.2013 v Bra­tislave, v hoteli Crowne Plazza.„Ak sa v rámci toľkých obcí umiestňujeme už štyri roky na popredných priečkach, človeka to samozrejme teší,“ hovorí pre Žiar24 starosta obce Tranvá Hora, Ján Harman.

Starosta, právom pyšný

Podľa neho má na tomto úspechu veľké pričinenie správca stránky, Miroslav Bahleda, ktorý ju spravuje dokonca len ako svoj koníček. „Miro pozorne sleduje, čo je v tejto oblasti nové a všetko hneď implementuje do nášho webu,“ komentuje úspech starosta.

Trnavá Hora sa do tejto súťaže zapojila už štvrtýkrát. Prvý raz to bolo na 4. miesto, potom prvé, druhé a tento rok opäť obsadili najvyššiu priečku.

Správca webu: Bez otvorenej obce by to nešlo…

Miro Bahleda si ocenenie podľa jeho slov samozrejme váži. „Získať takéto ocenenie pre mňa znamená, že stránka spĺňa technické štandardy na vysokej úrovni, čím sa moje hoby vyrovná profesionálnej robote. Taktiež to znamená, že stránka je napĺňaná úradnými informáciami v zmysle zákona, čo svedčí o profesionálnom prístupe OcÚ Trnavá Hora a o snahe sprístupňovať informácie občanom takpovediac z pohodlia domu,“ vyjadruje sa ďalej správca najlepšieho webu.

Stránka, ktorá podľa jeho slov v tomto roku zmenila grafiku a anvigačné menu, poskytuje užitočné informácie pre bežného návštevníka ako aj informácie z obecného diania. Pozrite si ju tu: http://www.trnavahora.sk/

Súťaž ZlatýErb.sk každoročne vyhlasuje spoločne Únia miest Slovenska a Občianske združenie eSlovensko pod záštitou vysokých ústavných činiteľov Slovenskej republiky.

Hlavným cieľom súťaže ZlatyErb.sk je podporiť informatizáciu slovenských samospráv a oceniť výnimočné projekty, podporiť výmenu skúseností a ohodnotiť snahu zástupcov samospráv účinne využívať informačno-komunikačné technológie k zvyšovaniu kvality a prístupnosti služieb samosprávnych krajov, miest, mestských častí a obcí, všeobecne verejnosti,“ uvádzajú organizátori.

Bodovala aj Banská Bystrica

Ceny „ZlatyErb.sk“ boli udeľované v troch hlavných kategóriách: „Najlepšia stránka obcí“, „Najlepšia stránka miest a mestských častí“. V každej z týchto kategórii bola udelená Hlavná cena a 4 ceny bez určenia poradia pre samosprávy, ktoré sa umiestnili na druhom až piatom mieste.

Obce vyhrala už spomínaná Trnavá Hora, najlepšiu stránku mesta má Banská Bystrica.

Žiar24/webnoviny

Zlaty erb: Odovzdávanie ceny pre Trnavú Horu
2
Galéria

Rýchle správy

Najčítanejšie