Lucia Lauková Futbal

Trpká prehra Pohronia: Poltucet gólov od Nitranov na vlastnom trávniku

FK Pohronie vs. FC Nitra. V prospech nitrianskeho súpera padlo do brány až šesť gólov.

Ilustračný obrázok k článku Trpká prehra Pohronia: Poltucet gólov od Nitranov na vlastnom trávniku

Zápas proti FC Nitra nepriniesol našim futbalistom víťazstvo. 4. kolo II. futbalovej ligy ponúklo viacero gólových situácií. Víkendový zápas (21.8.) na žiarskom trávniku sledovalo 445 divákov.

Hostia FC Nitra sa dostali do vedenia rekordne rýchlo. Po piatich minútach hry sa presadil Andrej Ivančík (0:1). Pohodu na kopačkách Nitry ešte umocnil Filip Balaj, ktorý zvýšil svojim gólom na 0:2. Šťastie neopúšťalo futbalistov FC Nitra ani v nasledujúcich minútach. O gólové zakončenie sa v 18. minúte postaral Jan Shejbal. Po desiatich minútach poslal do brány súpera v poradí 4. gól Andrej Fábry.

Odpoveď Žiarčanov prišla až v 30. minúte O jediný gól v prospech domácich FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa sa postaral Samir Nurkovič. Do konca zápasu sa našim futbalistom podobná akcia s gólovou bodkou nepodarila zopakovať.

Skóre opäť zvýšil v prospech Nitry v 51. minúte Filip Balaj (1:5). Osemnásť minút pred koncom zápasu pochoval nádej domáceho tímu gól Jozefa Sekereša do vlastnej brány. Z plného bodového zisku sa tak napokon radovalo nitrianske FC.

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa – FC Nitra 1:6 (1:4)

Góly: 30. Nurkovič – 6., 51. Balaj, 5. Ivančík, 18. Shejbal, 28. Fábry, 72. Sekereš (vl.). Rozhodoval: Marhefka, ŽK: Rolinec – Križko, Ivančík.