Trpký štart sezóny: Toto Žiarčania pred fanúšikmi ukázať nechceli, FOTO

Prvý zápas sezóny nebol pre Žiarčanov veľmi šťastným. Na domácej palubovke prežili úmorné minúty.

Barbara Dallosová

Muži zo žiarskeho BK MŠK majú za sebou náročné stretnutie so súperom z Košíc. Sobotný (7.10.) súboj pre Žiarčanov nebol zrovna šťastným a na vlastnej palubovke nechali východniarov poriadne zahviezdiť.

Pre žiarskych mužov bola prehra s Košicami prvým zápasom sezóny. ,,Začali sme veľmi zle a hlavne našou pomalou hrou sme dávali šancu mladému družstvu z Košíc, aby stihlo postaviť svoju defenzívu, do ktorej sme sa potom ťažko presadzovali. Chýbala nám tranzícia prihrávky – dlho sme držali loptu na ruke a ubíjali sme sa v dlhých driblingoch, čo malo za príčinu množstvo nepripravených a ťažkých streleckých pozícii," opisuje hru žiarsky tréner Karol Kučera s tým, že strelecká úspešnosť našich hráčov sa vyšplhala len na 24%.

Hra našich basketbalistov kolísala ako na hojdačke. Hoci v druhej štvrtine chytili Žiarčania druhý dych a stiahli náskok súpera na jedenásť bodov, vzápätí dopustili zbytočné straty a súper do polčasu opäť odskočil na viac ako 20 bodov. Druhý polčas znovu priniesol závan nádeje, následne však prišlo niekoľko chýb na žiarskej strane a súper mohol zas zvyšovať vedenie.

,,Je škoda , že sme v prvom zápase a hlavne pred domácim hľadiskom podali jeden z najslabších výkonov. Takáto pomalá hra nám vôbec nesvedčí. To nie je to, čím sme sa doteraz prezentovali. Katastrofálna úspešnosť v streľbe nás postupne stále viac ubíjala a už sme až do konca zápasu nenašli morálne a ani fyzické sily, aby sme vývoj zápasu zvrátili," zhodnotil bez servítky tréner Kučera. Ako však dodal, svojim chlapcom v ďalšom súboji proti Lučencu verí (4.11.) a pozýva všetkých Žiarčanov vyjadriť našim hráčom podporu.

Výsledky:

  • MŠK BK Žiar nad Hronom – KB Košice „B“ 54 : 94 (11:21, 23:49, 40:67)
  • Body: Nemčok 17, Vrtík 16, Pavol 9, Páleník 6, Fábry 3, Galovič 2, Tkáč 1
  • Hrali: Kaňa, Nagy, Oravec, Šály, Prosba
Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame