Martin Károly Iné športy

Turnaj v Prievidzi: Žiarski borci priniesli 7 zlatých a nielen to...

V novom roku sa žiarski karatisti opäť s bojovným nadšením, úspešne pustili do vylepšovania si svojej reputácie. V konkurencii 140 karatistov opäť zažiarili žiarske farby.

Ilustračný obrázok k článku Turnaj v Prievidzi: Žiarski borci priniesli 7 zlatých a nielen to...
Zdroj: Dnes24.sk

Sedem klubov, sedem zlatých pre žiarske karate

11.januára sa žiarsky karate klub MŠK zúčastnil 3. ročníka priateľského turnaja v karate o pohár riaditeľky Centra voľného času v Prievidzi. Do turnaja sa zapojilo 7 klubov, a o cenné trofeje bojovalo viac ako 140 pretekárov. "Získali sme spolu 7 zlatých, 5 strieborných a 4 bronzové medaily, čím sme sa v celkovom hodnotení klubov, dostali v tesnom bodovom závese, za domáci klub na pekné druhé miesto a to iba s minimálnou 3 bodovou stratou, s radosťou informuje tréner Miloš Viglašský

Bodovali aj najmladší

V kategórii kata, svojím pekným výkonom opäť zažiaril Šimon Sečkár, ktorý s prehľadom vyhral svoju kategóriu mladší žiaci do 9 rokov.

Prvé miesto v kategórii mladší dorastenci 12–13 rokov si zaslúžene z turnaja odniesol Zdenko Vanka, za ktorým sa na krásnom druhom mieste umiestnil Andrej Krátky.

V kategórii začiatočníci bez technického stupňa do 10 rokov, si svoje tretie miesto vychutnal Jaro Kalamár. V dievčenskej kategórii do 9 rokov si dobrým výkonom získava rešpekt svojho okolia Esterka Šišková, ktorá s prehľadom vyhrala. „Vďaka skvelým výkonom a bojovným nasadením Nelky Mladenovič a Paťky Vankovej, sme v tejto kategórii získali aj druhé a tretie miesto,“ dodáva tréner.

V kumite ešte úspešnejší!

V kategórii kumite, sa nám už tradične darilo viac a naši skúsení pretekári, si ani na tomto turnaji hanbu nespravili, hovorí ďalej Viglašský. Vo vekovej kategórii mladšie dorastenky 12–13 rokov s prehľadom vyhrala Ninka Jelžová, rovnako ako kategóriu staršie žiačky 10–11 ročné vyhrala Veronika Viglašská.

V kategórii mladšie žiačky do 9 rokov prvé miesto tesne uniklo Viktórii Snopkovej, ktorá si svojím výkonom vybojovala krásne druhé miesto. V kategórii mladší dorastenci 12–13 rokov, sa prebojovali do finále Zdenko Vanka a Marko Kováč.

Najúspešnejší Zdenko Vanka

Zdenko Vanka si svojim výkonom vyslúžil druhu zlatú medailu v turnaji a stal sa tak našim najúspešnejším pretekárom tohoto turnaja. V kategórii starší žiaci sa do finále prebojovali** Aris Nikolas Čela** a Erik Sklenka. V tomto žiarskom finále bol úspešnejší Aris, ktorý svojim výkonom presvedčil rozhodcov a tesne zvíťazil nad Erikom.

Tretie miesto pre žiarske karate v tejto kategórii získal Samuel Hanus. V kategórii mladší žiaci do 9 rokov si vybojoval tretie miesto Adamko Dolnický. „Teším sa z dosiahnutých úspechov našich pretekárova zároveň sa chcem touto cestou poďakovať všetkým deckám v oddieli, ktoré na sebe pracujú, aby bolo naše karate lepšie, aby sme boli my všetci lepší,“ dodáva na záver tréner Karate klub MŠK Žiar nad Hronom, Miloš Viglašský.

Karatisti priniesli ďalšie zlaté II
25
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie