Turnaj v Prievidzi: Žiarski borci priniesli 7 zlatých a nielen to...

V novom roku sa žiarski karatisti opäť s bojovným nadšením, úspešne pustili do vylepšovania si svojej reputácie. V konkurencii 140 karatistov opäť zažiarili žiarske farby.

Ilustračný obrázok k článku Turnaj v Prievidzi: Žiarski borci priniesli 7 zlatých a nielen to...

Sedem klubov, sedem zlatých pre žiarske karate

11.januára sa žiarsky karate klub MŠK zúčastnil 3. ročníka priateľského turnaja v karate o pohár riaditeľky Centra voľného času v Prievidzi. Do turnaja sa zapojilo 7 klubov, a o cenné trofeje bojovalo viac ako 140 pretekárov. "Získali sme spolu 7 zlatých, 5 strieborných a 4 bronzové medaily, čím sme sa v celkovom hodnotení klubov, dostali v tesnom bodovom závese, za domáci klub na pekné druhé miesto a to iba s minimálnou 3 bodovou stratou, s radosťou informuje tréner Miloš Viglašský

Bodovali aj najmladší

V kategórii kata, svojím pekným výkonom opäť zažiaril Šimon Sečkár, ktorý s prehľadom vyhral svoju kategóriu mladší žiaci do 9 rokov.

Prvé miesto v kategórii mladší dorastenci 12–13 rokov si zaslúžene z turnaja odniesol Zdenko Vanka, za ktorým sa na krásnom druhom mieste umiestnil Andrej Krátky.

V kategórii začiatočníci bez technického stupňa do 10 rokov, si svoje tretie miesto vychutnal Jaro Kalamár. V dievčenskej kategórii do 9 rokov si dobrým výkonom získava rešpekt svojho okolia Esterka Šišková, ktorá s prehľadom vyhrala. „Vďaka skvelým výkonom a bojovným nasadením Nelky Mladenovič a Paťky Vankovej, sme v tejto kategórii získali aj druhé a tretie miesto,“ dodáva tréner.

V kumite ešte úspešnejší!

V kategórii kumite, sa nám už tradične darilo viac a naši skúsení pretekári, si ani na tomto turnaji hanbu nespravili, hovorí ďalej Viglašský. Vo vekovej kategórii mladšie dorastenky 12–13 rokov s prehľadom vyhrala Ninka Jelžová, rovnako ako kategóriu staršie žiačky 10–11 ročné vyhrala Veronika Viglašská.

V kategórii mladšie žiačky do 9 rokov prvé miesto tesne uniklo Viktórii Snopkovej, ktorá si svojím výkonom vybojovala krásne druhé miesto. V kategórii mladší dorastenci 12–13 rokov, sa prebojovali do finále Zdenko Vanka a Marko Kováč.

Najúspešnejší Zdenko Vanka

Zdenko Vanka si svojim výkonom vyslúžil druhu zlatú medailu v turnaji a stal sa tak našim najúspešnejším pretekárom tohoto turnaja. V kategórii starší žiaci sa do finále prebojovali** Aris Nikolas Čela** a Erik Sklenka. V tomto žiarskom finále bol úspešnejší Aris, ktorý svojim výkonom presvedčil rozhodcov a tesne zvíťazil nad Erikom.

Tretie miesto pre žiarske karate v tejto kategórii získal Samuel Hanus. V kategórii mladší žiaci do 9 rokov si vybojoval tretie miesto Adamko Dolnický. „Teším sa z dosiahnutých úspechov našich pretekárova zároveň sa chcem touto cestou poďakovať všetkým deckám v oddieli, ktoré na sebe pracujú, aby bolo naše karate lepšie, aby sme boli my všetci lepší,“ dodáva na záver tréner Karate klub MŠK Žiar nad Hronom, Miloš Viglašský.