Rôzne Správy

Učiteľka Renáta z dedinky pri Žiari mieri na Madagaskar: Bude tam mať zvláštnu úlohu

Práca učiteľky bodovala v špeciálnom projekte. Z jednej z najmenších škôl na Slovensku tak poletí na pracovnú cestu na Madagaskar.

Ilustračný obrázok k článku Učiteľka Renáta z dedinky pri Žiari mieri na Madagaskar: Bude tam mať zvláštnu úlohu
Zdroj: TASR

Pedagogička Renáta Mariničová zo Základnej školy v Starej Kremničke poletí na Madagaskar, kde bude jej úlohou navštíviť miestnu školu, spoznať miestny vzdelávací systém a vymeniť si vzájomne pedagogické skúsenosti. Túto netradičnú poznávaciu cestu absolvuje vďaka výchovno-vzdelávaciemu projektu Vedomostné ostrovy, ktorý sa snaží priniesť do škôl viac interaktivity.

S projektom, ktorého cieľom je podporiť interaktívne vzdelávanie na školách a podnietiť tak žiakov, pedagógov a ich rodičov k vzájomnej spolupráci, prišla v roku 2018 do slovenských škôl nadácia súkromnej spoločnosti.

Do projektu bolo zapojených 100 základných škôl, na ktorých pribudli interaktívne vzdelávacie kiosky. Tieto vedomostné pomôcky – ostrovy – s tromi dotykovými obrazovkami sprostredkúvajú žiakom množstvo digitálnych vedomostí. Digitálne ostrovy boli vytvorené tak, aby sa do nich dalo dodatočne vstupovať a rozširovať ich obsah o nové témy. O tú najlepšiu z nich si mohli zasúťažiť učitelia, žiaci, ich rodičia, ale aj tí, ktorí na svojej škole kiosk nemajú. Hlavnou výhrou bola práve poznávacia expedícia na Madagaskar.

Súťaž nakoniec s počtom hlasov 185 vyhrala včelárska téma pedagogičky Renáty Mariničovej zo školy, ktorá sa so svojimi 23 žiakmi a dvoma triedami radí medzi najmenšie na Slovensku.

Do vypracovania témy „Vieš, ako… vzniká med?“ zapojila všetkých svojich žiakov. Spolu, okrem vysvetlenia procesu výroby medu, poukázali aj na dôležitosť včiel a na problematiku ich rapídneho úbytku. Druhé miesto v súťaži získala téma „Vieš, že…Titanic bol najväčšou loďou slúžiacou na prepravu pasažierov?“ a ako tretia skončila téma „Vieš, že…oko je ako fotoaparát?“.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie