Urobte si super týždeň: 7 letných tipov zo Žiaru a okolia

Ďalší týždeň začal odsýpať. Doprajte si oddych po práci a inšpirujte sa tým, čo sa u nás chystá...

Barbara Dallosová
Ilustračný obrázok k článku Urobte si super týždeň: 7 letných tipov zo Žiaru a okolia
Zdroj: TASR

KINOTIP: Dámsky klub

streda o 18:00 hod., Kino Hron, Žiar nad Hronom
Štyri celoživotné priateľky sú vášnivé čitateľky kníh. Pravidelne sa každý mesiac stretávajú vo svojom knižnom klube, kde diskutujú nielen o literatúre. Jedného dňa sa rozhodnú prečítať „druhotriednu“ knihu „50 odtieňov sivej“. A začnú sa diať veci…

Štúdio L&S: Skaza Titaniku

piatok o 19:00 hod., SSOŠPg EBG (Bývalý Dom kultúry), Žiar nad Hronom
Príbeh Titaniku, ktorý mal v Štúdiu L+S premiéru v októbri 2015, je o ľudskej márnivosti a to je téma, ktorá je dnes možno aktuálnejšia ako kedykoľvek predtým. Hrajú Sväťo Malachovský a Michal Kubovčík.

Hudba pod diamantovou klenbou

piatok o 19:00 hod., Dom komorského grófa, Kremnica
Festival Petra Michalicu je už tradíciou leta v historickej Kremnici. Tento ho obohatia diela starých majstrov v krásnom prostredí. Hudba pod diamantovou klenbou trvá v júni i v júli. Festival otvorí (15.6.) koncert Janáčkovho kvarteta.

Rezbárske dni

sobota, športový areál Župkov (okr. Žarnovica)
Prácu prvotriednych rezbárov zo Slovenska, ale aj Čiech a Poľska či domácich rezbárov z Kľakovskej doliny budú môcť obdivovať návštevníci 3. ročníka Rezbárskych dní.

Benefičný koncert: Rok v materskej škole

sobota o 15:00 hod., Vyhne
Benefičný koncert s bohatým programom pre deti i dospelých. Výťažok z akcie bude venovaný MŠ Vyhne na zakúpenie vybavenia telocvične MŠ.

Deň detí a rodiny v Kosoríne

sobota od 16:00 hod., futbalové ihrisko Kosorín
Neďaleká dedinka pozýva na zábavnú sobotu. O štvrtej popoludní vystúpi skupina Senzus, chýbať nebudú ani súťaže – pre dospelých v pití piva a pre deti v jedení koláča. Od 20:00 do neskorých nočných hodín bude koncertovať kapela The Duntchos.

Koncert: Rózsa / Török / Šarišský / Slávka

sobota o 20:00 hod., Akropola, Kremnica
Štvorica muzikantov spája svoje sily a prichádza do Kremnice. Oskar Rózsa, Oskar Törok, Vladislav „Slnko“ Šarišský a Marian Slávka v sobotu v kremnickej Akropole.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk