Barbara Dallosová Kultúra

Úspech žiarskeho muzikanta Andreja (30): Ocitol sa v prestížnej hudobnej ankete

Žiarčan bojuje o tohtoročné Rádiohlavy. A to hneď v dvoch kategóriách. Prečítajte si, ako reagoval na nomináciu a vypočujte si kožu, s ktorou ide na trh.

Ilustračný obrázok k článku Úspech žiarskeho muzikanta Andreja (30): Ocitol sa v prestížnej hudobnej ankete
Zdroj: archív A. Marichela

Rádio_FM pokračuje v udeľovaní hudobných cien Radio_Head Awards. Ceny rozdáva odborná porota, dôležitou časťou každého ročníka je ale aj hlasovanie. Medzi nominovanými má tento rok zástupcu aj Žiar nad Hronom.

Mladý hudobník Andrej Marichel (30) sa pod pseudonymom Andy Switch v rámci svojho sólového projektu objavil v kategóriách Objav roka a Skladba roka. Andrej nie je prvým Žiarčanom, ktorý zabojuje o Rádiohlavy. V uplynulých rokoch sa v ankete ocitla napríklad folková speváčka Dominika Fričová či kapela Radiopieces.

,,Nominácia ma naozaj veľmi prekvapila, doslova mi poskočilo srdce. Ale pravdou je, že keď začali koncom roka rotovať moje dva songy, Falling a Easy, na Rádiu FM, začínal som niečo tušiť," hovorí Andrej o momente, keď sa o svojej nominácii dozvedel.

Ako vysvetľuje nádejný držiteľ Rádiohláv, aktuálne funguje ako sólo interpret a o písanie hudby aj produkciu sa stará sám. ,,Do budúcna by som ale chcel zbúchať nejakú kapelu na živé vystúpenie, nech to na stagei vyzerá živšie," načrtol svoje plány.

Hudbe sa žiarsky muzikant venuje už od základnej školy, k produkcii ale privoňal len pred niekoľkými rokmi. ,,Hrám na gitare, ale v produkovaní je mojím hlavným nástrojom syntetizátor a počítač, v ktorom obsluhujem drum mašinu a rôzne virtuálne inštrumety. Plus, samozrejme, vokál," opisuje proces tvorby Andrej.

Svojím hlasom môžete Andreja podporiť TU.

Minulý rok si Rádiohlavy odniesli aj PARA, Vec, Leto s Monikou, Don't Trust Butterflies, Strapo, Subtension, BANDA či Catastrofy. Rádiohlavy za rok 2019 udelí Radio_FM 18.3.2020 v NTC v Bratislave.

Zdroj: YouTube.com

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie