Barbara Dallosová Šport

Žiarski karatisti počas jesenných súťaží bodovali doma aj za hranicami. Pozrite si zábery z výjazdov aj mená tých najlepších.

Ilustračný obrázok k článku Úspešné ťaženie: Žiar má niekoľkých majstrov kraja, darilo sa aj v Budapešti, FOTO
38
Zdroj: Karate Klub MŠK Žiar n. Hronom

Súčasťou súťažnej jesene bol pre športovcov z Karate klubu MŠK Žiar nad Hronom aj výjazd do maďarskej metropoly. Hungarian Open (20.10.) bol ich šancou zabojovať na medzinárodnej scéne. Pre kadetské a juniorské kategórie to bol turnaj sledovaný reprezentačnými trénermi, keďže sa na ňom zbierali body na februárový európsky šampionát.

Budapešť plná výziev

Žiarske talenty sa v Budapešti svojimi výkonmi poskladali na úctyhodný klubový výsledok. V konkurencii pretekárov z Maďarska, Chorvátska, Česka, Talianska, Rumunska a Slovenska sa Žiarčania v bodovaní klubov umiestnili na 5. mieste.

Ako opisuje tréner Ľubomír Striežovský, najviac sa v Maďarsku darilo Ariane Nikolete Čela, Nine Jelžovej a Dominike Veisovej, ktoré nenašli ani v medzinárodnej konkurencii premožiteľky a zo svojich kategórií si odniesli zlato. ,,Zlato tesne ušlo Šimonovi Sečkárovi v disciplíne kata, kde skončil so striebrom. Bronz v kategóriách kumite si vybojovali Bibiana Černáková, Ivana Gahírová, Timea Kučerová, Natália Rajčanová, Šimon Sečkár, Zdenko Vanka a Patrícia Vanková," pridáva Striežovský úspechy ďalších zverencov.

Okrem Budapešti absolvoval klub aj Grand Prix Ostrava (3.11.), k českým susedom však mierila len jedna naša pretekárka. Jedinou zástupkyňou za MŠK Žiar nad Hronom bola Ivana Gahírová. V kategórii kumite kadetiek sa jej podarilo vybojovať bronz.

Žiar na čele tabuľky

Trojkolový Pohár Stredoslovenského zväzu karate odštartoval svoju ďalšiu sezónu (10.11.) prvým kolom pod názvom Trstenský pohár. Turnaj bol zároveň Majstrovstvami kraja pre vekové kategórie 12 až 21 rokov. Bojovalo sa na ňom aj o postup na decembrové Majstrovstvá republiky kadetov a juniorov.

,,V medzinárodnej konkurencii sa na tatami predstavilo 386 pretekárov z 35 klubov zo Slovenska, Poľska a Ukrajiny. Žiarčania nastúpili na turnaj výborne pripravení a stali sa tak najúspešnejším klubom turnaja pred Karate klubom Shihan Poprad a Karate klubom Okinawa z Ukrajiny," konštatuje pyšne Striežovský.

Tituly Majstrov kraja si domov odniesli Ariana Nikoleta Čela, Aris Nikolas Čela, Patrik Fuzák, Nina Jelžová /2×/, Natália Rajčanová, Šimon Sečkár /2×/, Zdenko Vanka /2×/ a Radoslava Kučerová. Striebro si na turnaji vybojovali Andrej Baláž, Aris Nikolas Čela, Bibiana Černáková, Olívia Černáková, Adam Dolnický, Viktória Frolová, Ivana Gahírová, Adam Hudec, Karolína Kortišová, Karolína Moravcová a Kristína Repiská. Bronzoví skončili Patrik Fuzák, Martina Kopčanová, Nikola Kršiaková, Timea Kučerová, Timotej Martikán, Roman Neuschl a Jozef Šipkovský.

,,Pretekárom ďakujem za vzornú reprezentáciu klubu, mesta a Slovenska," uzatvára žiarsky tréner.