Martin Károly Basketbal

Úvodné dvojkolo víťazne

Družstvo BK MŠK ŽIAR nad HRONOM je v úvodnej fáze súťaže zaradené vo východnej skupine. 1. a 2. októbra hostili na domácej palubovke MBK SVIT a MBK Liptovský Mikuláš.

Sobotný zápas Žiarčania s novými posilami (Zibrinyi Moravčík a Daubner) rozbehli až v druhej polovici polčasu. Dovtedy obe družstvá dokázali svoje strelecké možnosti využiť a skóre bolo vyrovnané. Postupne sa však začala prejavovať výškova prevaha domácich, kde pod oboma košmi dominovali domáci Zibrinyi a Majerčák a skóre narástlo až na rozdiel 30. bodov. Po menšom hernom útlme na začiatku posledného hracieho obdobia sa Žiarčania opäť vrátili k predchádzajúcemu nasadeniu a svoj výkon korunovali 100 bodovým košom.

Nedeľný zápas mal inú réžiu. Hostia vyrukovali na domaci utok zonovou obranou a chvilu trvalo, kým žiarski hráči našli recept na prekonanie súperovej obrany. V druhej štvrtine už dokázali spoľahlivo zakončovať a systém obrany súpera začal byť neúspešný. Paradoxne však opäť zaškrípalo aj v domácom útoku. Obrana bola nefunkčná a hostia poľahky dosiahli 7 bodové víťazstvo v polčase. Podobný trend nabral aj druhy polčas a bolo potrebne zmeniť spôsob hry hlavne v obrannej fáze. Domáci prehrávali už o 11 bodov, ale dokázali zabrať. Zmena obranného systému bola účinná a v rozmedzí 24 až 29 minúty dosiahli šnúru 18 : 0 prebrali kontrolu nad stretnutím a víťazstvo si už nedalo vziať. Hosťom nevyšla ani taktika faulovania hoci domáci z čiary TH mali len 50% úspešnosť, dokázali výsledok uchrániť a vybojovať si druhe domáce víťazstvo.

Sobota: BK MŠK ŽIAR nad HRONOM : MBK SVIT 100 : 72 (63 : 35)

strelci : Jány 17 ; Majerčák 16 ; Klátik 12 ; Zibrinyi , Gašparik , Daubner 11 ; Štefanes 7; Jonas 5 Moravcik ; Bulko 4; Schubert 2. TH 27/19 trojky 11. Fauly 24.

Nedela : BK MŠK ŽIAR nad HRONOM : MBK Liptovský Mikuláš 91 : 86 ( 46 : 53 ) Strelci : Gašparík, Zibrinyi 20; Jány 16; Jonas 13; Moravčik 9; Vája 5; Daubner 2; TH 29/14 trojky 8; fauly 22; technicka chyba : Moravčik, Jány.