Správy

Už chýba len sneh: Bežkárske trate na Skalke sú pripravené na sezónu

V Kremnických vrchoch je pre bežkárov upravených viac ako 100 kilometrov tratí. Samospráva tento rok pripravila aj novinku.

Ilustračný obrázok k článku Už chýba len sneh: Bežkárske trate na Skalke sú pripravené na sezónu
Zdroj: TASR

Lyžiarske bežecké trate na Skalke sú pripravené na blížiacu sa zimnú sezónu. Samospráva Kremnice tento rok prichystala novinku, športovci budú môcť dobrovoľne prispieť na ich úpravu a rozvoj. Potvrdila to zástupkyňa primátora Iveta Ceferová.

„Po prvom snežení, ktoré spôsobilo kalamitu na tratiach, sme ako mesto v spolupráci s Romanom Berešom – Cyklo Santé Kremnica, Mestským klubom lyžiarov, Bielou stopou a Mestskými lesmi vyčistili od napadaných konárov a polámaných stromov, ktoré bolo potrebné prepíliť a odstrániť, všetky mestom v zimnej sezóne upravované lyžiarske bežecké trate,“ potvrdila Ceferová.

Novinkou v obľúbenej bežkárskej lokalite bude možnosť prispieť na úpravu tratí s pomocou mobilnej platobnej karty. „Túto istú službu budú môcť návštevníci využiť aj pri platbe za parkovacie služby,“ vysvetlila Ceferová a pripomenula, že rozsah tratí, ktoré Skalka a jej okolie poskytuje je možné upravovať len v spolupráci s mestom Banská Bystrica.

Podľa Ceferovej je v Kremnických vrchoch pre bežkárov upravených viac ako 100 kilometrov tratí. „Len samotný južný a severný okruh majú dĺžku 50 kilometrov a vo svete bežeckého lyžovania sú považované za akýsi Everest,“ uvidela Ceferová s tým, že podmienky na športovanie sú tu aj pre menej skúsených či začínajúcich bežkárov.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Najčítanejšie