Správy

V karanténe žiaci aj učiteľky: Žiarska základka musela zatvoriť dve triedy

Pandémia prerušila vyučovanie v dvoch triedach na jednej zo základných škôl. V izolácii skončili prváci aj dve triedne učiteľky.

Ilustračný obrázok k článku V karanténe žiaci aj učiteľky: Žiarska základka musela zatvoriť dve triedy
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Základná škola na Ulici Dr. Janského č. 2 v Žiari nad Hronom (takzvaná jednotka – pozn. redakcie) musela v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu prerušiť vzdelávanie v dvoch triedach. Prváci sú po kontakte s pozitívne testovanou osobou v domácej karanténe, potvrdil to riaditeľ školy Marek Baláž.

„Žiaci dvoch tried prvého ročníka sú od piatka 9. októbra v domácej karanténe,“ povedal Baláž s tým, že spolu s prvákmi sú v domácej izolácii aj ich dve triedne učiteľky. Na základe rozhodnutia hygienikov sa do školy budú môcť vrátiť najskôr v piatok 16. októbra.

Baláž vysvetlil, že nikto zo žiakov a ani jedna z učiteliek pozitívne testovaní neboli, všetci sa však stretli s pozitívne testovanou osobou. K tomuto kontaktu malo dôjsť na kurze korčuľovania organizovaného Slovenským zväzom ľadového hokeja, kde bol minulý týždeň pozitívne testovaný jeden z ambasádorov projektu zameraného na aktivity pre žiakov.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie