Katarína Reiterová Rôzne

Bezdomovci počas mrazov: V meste je ich iba 6, do útulku ísť nechcú

Už iba v prípade požiadaviek samotných bezdomovcov, alebo vtedy, ak udrú mimoriadne silné mrazy, otvorí svoje brány nocľaháreň pre ľudí bez strechy nad hlavou v Banskej Štiavnici.

Ilustračný obrázok k článku Bezdomovci počas mrazov: V meste je ich iba 6, do útulku ísť nechcú

Vedenie mestského úradu sa tak rozhodlo preto, že počas uplynulej zimy, keď samospráva prvý raz otvorila útulok v bývalom správcovskom byte v objekte mestskej plavárne, nevyhľadal jej služby ani jeden bezdomovec.

„Sami sme tým boli prekvapení, no situácia u nás nie je taká zlá ako v iných mestách,“ povedal vedúci oddelenia sociálnych vecí na Mestskom úrade v Banskej Štiavnici Jaromír Piliar. „V meste evidujeme len päť či šesť bezdomovcov a tí sa zatiaľ vždy vedeli o seba postarať,“ dodal.

Nocľaháreň pre ľudí bez domova bola vlani otvorená prvý raz. Mesto ju zriadilo v bývalom správcovskom byte v objekte mestskej plavárne. Sprístupnená bola od polovice decembra do konca marca. Útulok bol zariadený vyradeným nábytkom a posteľami, ktoré mesto získalo od tamojšej nemocnice.

Nocľaháreň má osem postelí a vlani bol v nej zabezpečený aj stály dozor. Ľudia v núdzi v nej mohli prespať za poplatok 30 centov.

Ilustračné foto

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie