Správy

V žiarskej nemocnici je 11 pacientov s COVID-19: Pomáha aj armáda

V nemocnici doposiaľ evidujú 38 nakazených zamestnancov, 22 z nich je stále v domácej karanténe. Pre pacientov s koronavírusom zriadili špeciálne oddelenie.

Ilustračný obrázok k článku V žiarskej nemocnici je 11 pacientov s COVID-19: Pomáha aj armáda
Zdroj: TASR/AP

V žiarskej nemocnici Svet zdravia je aktuálne hospitalizovaných 11 pacientov s ochorením COVID-19. Zdravotnícke zariadenie do dnešného dňa eviduje aj 38 nakazených zamestnancov, 22 z nich je stále v domácej karanténe. Informoval o tom komunikačný manažér a hovorca siete nemocníc Svet zdravia Tomáš Kráľ.

„Šestnásť zamestnancov sa už po karanténe vrátilo naspäť do práce,“ potvrdil s tým, že medzi personálom bolo vykonaných celkovo už viac ako 370 testov. Doposiaľ bolo v nemocnici hospitalizovaných 38 pacientov nakazených novým koronavírusom. „Pre pacientov s COVID-19 je vyčlenené jedno samostatné oddelenie so siedmimi izbami,“ spresnil hovorca.

Nemocnici v Žiari nad Hronom od minulého týždňa pomáhajú aj príslušníci Ozbrojených síl SR. Vojaci pôsobia pri vonkajšom triážnom pracovisku a pri mobilnom odberovom mieste. „Nemocnica robí maximum, aby napriek náročnej pandemickej situácii udržala poskytovanie zdravotnej starostlivosti bez obmedzení vo všetkých odboroch, a to vrátane plánovaných výkonov a prevencie,“ ubezpečil Kráľ.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie