Rôzne Správy

Veľké gesto futbalistov z Pohronia: Takto chcú pomáhať chorým deťom

Futbalisti ukázali, že majú veľké srdce. Klub chce chce využiť svoj potenciál a získať viac pozornosti pre dôležitú vec.

Ilustračný obrázok k článku Veľké gesto futbalistov z Pohronia: Takto chcú pomáhať chorým deťom
Zdroj: TASR /Ján Krošlák

Na futbalovom štadióne v Žiari nad Hronom sa v stredu podpísalo memorandum o vzájomnej spolupráci medzi FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa a občianskym združením Svetielko nádeje. Prijatím dokumentu obe strany deklarovali spoločnú snahu o skvalitňovanie života deťom s onkologickými ochoreniami. Informoval o tom člen predstavenstva FK Pohronie Martin Baláž.

„Chceme aktívne pomáhať deťom, ktoré nemajú to šťastie byť zdravé. Naši hráči už viackrát ukázali veľké srdce a sami zorganizovali niekoľko zbierok na pomoc konkrétnym prípadom v núdzi. Teraz chceme pomáhať aj systémovo ako klub,“ vysvetlil Baláž.

Pohronie chce využiť svoj potenciál a pre občianske združenie získať viac pozornosti, a teda aj finančných zdrojov na charitatívnu činnosť. Využiť chce na to vlastné komunikačné a marketingové aktivity.

„Veľmi radi vstupujeme do spolupráce s organizáciami, ktoré svojím pôsobením pomáhajú zdraviu,“ zhodnotil predseda združenia Svetielko nádeje Pavel Bician. Združenie je zamerané na zlepšovanie života detí s onkologickým alebo iným vážnym ochorením. Úzko spolupracuje najmä s onkologickým oddelením Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Banskej Bystrici, kde sa z rakoviny vylieči v priemere až 80 % detských pacientov.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Chcete mať vždy po ruke aj informácie zo Slovenska či zo sveta? Sledujte Facebook Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie