Barbara Dallosová Rôzne Šport Správy

Veľkolepá otváračka žiarskeho zimáku: Mesto chce zavolať aj známe tváre

Práce na zimnom štadióne finišujú. Mesto už plánuje jeho otvorenie, na ktoré mestskí poslanci vyčlenili 15 000 eur.

Ilustračný obrázok k článku Veľkolepá otváračka žiarskeho zimáku: Mesto chce zavolať aj známe tváre
8
Galéria
Foto: Barbara Dallosová / Zdroj: Dnes24.sk

Rekonštrukcia zimného štadióna v Žiari nad Hronom, ktorá prebieha už niekoľko mesiacov, sa chýli ku koncu. Fungujúce zimné športovisko a zázemie pre hokejový klub v meste chýbali desať rokov.

Na aprílovom zasadnutí Mestského zastupiteľstva (25.4.) schválili poslanci v rámci druhej zmeny rozpočtu 15 000 eur na slávnostné otvorenie zimného štadióna. ,,Je to rámcový rozpočet, nemusí to byť 15 000, možno to bude menej. Vychádzame zo skúsenosti s organizovaním otvorenia futbalového štadióna," uviedol pre Žiar24 vedúci Kancelárie primátora mesta Martin Baláž s tým, že otváračka má byť akousi zmesou športu, kultúry a zábavy.

Hokejoví bardi aj Pellegrini

Radnica ešte nemá konkrétny koncept otvorenia ani presný termín. Podľa Baláža chce ale do scenára zaradiť exhibičný zápas so známymi bývalými hokejistami.

,,Už sme oslovili aj Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) aby nám pomohol zorganizovať takúto exhibíciu, myslíme si, že ten štadión si to zaslúži," dodal.

Hokejové esá zrejme nebudú jedinými známymi tvárami na uvedení štadióna. Baláž naznačil, kto by mohol športovisko slávnostne otvoriť.

,,Keďže nám úrad vlády dal v dvoch fázach dotáciu, dohromady jeden aj pol milióna eur, čo sú značné prostriedky, chceli by sme, aby štadión otváral predseda vlády Peter Pellegrini. Ak potvrdí, že sa zúčastní, budeme sa snažiť zosúladiť k jeho programu aj termín otvorenia. Rámcovo si predstavujeme, že by to mohlo byť niekedy v druhej polovici júna," vysvetľuje Baláž.

Zvláštnosťou je ,,kocka"

Ako ubezpečil Baláž, práce na štadióne prebiehajú podľa plánu. Pracuje sa vo vysokom nasadení, niekedy dokonca aj v noci. Aktuálne sa na štadióne realizujú interiérové prvky – osádzajú sa sedadlá na tribúny, zariaďujú sa šatne a klubové priestory. Zaujímavosťou štadióna má byť takzvaná kocka, teda svetelná tabuľa zo štyroch strán, ktorú podľa Baláža nemá na Slovensku veľa štadiónov.

,,Aj ľudia z odbornej verejnosti, bývalí hráči, ktorí sa tu už boli pozrieť, vyjadrili spokojnosť, akým spôsobom sa stavba uberá. Sme hrdí, že v Žiari nad Hronom nám rastie takýto stánok," dodal.

Prvý raz otvorili zimný štadión v Žiari nad Hronom po jeho dokončení v roku 1972. Pozrite si archívne zábery z prvej otváračky nášho štadióna v priloženej galérii.

Prvá otváračka žiarskeho zimáku: Odobriť o prišiel aj O.Nepela
8
Galéria
Zdroj: Vladimír Varga
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie