Martin Károly Hokej

Prvú polovicu hokejbalového zápasu medzi Žiarčanmi a Vrútočanmi jasne dominoval domáci N-SPORT TREND. Za zbytočné vylúčenia ale nakoniec zaplatili prehrou. Na zotrvanie v extralige majú stále šancu.

N-SPORT TREND Žiar nad Hronom – HBK Kometa Vrútky 2:3 /1:0, 0:1, 1:2/

Prvý gól dal domáci Považanec hneď v úvode stretnutia. Hra bola aj naďalej ofenzívna, hrali s prehľadom. Zvrat nastal v druhej tretine, keď sa nechali vyprovokovať Vrútočanmi a nedovolenými zákrokmi si vyslúžili trestné minúty. HBK Kométa Vrútky oslabenie využili a Liháň vyrovnal na 1:1.

Hernú pohodu v tretej tretine si zaistili hostia, keď hneď v prvých minútach zvýšil opäť Liháň na 1:2. To domácich dostalo do ešte väčšieho tlaku a chýb. V oslabení dostali tretí gól a zdalo sa že je dobojované 1:3. Žiarčania ale nepustili flintu do žita a snažili sa náskok dobehnúť. To sa im aj podarilo. Ruttkay skóroval pár minút pred koncom. Presilovka 5 na 3 domácich nechala domácich fanúšikov žiarskeho hokejbalu v očakávaní vyrovnania, no nepomohlo ani odvolanie brankára.

Žiarčania majú pred sebou ešte jednu dohrávku a dva zápasy vonku.

[blockquote]Poz­rite si vyjadrenia trénera a kapitána tímov a zostrihy najzaujímavejších momentov zápasu vo videu.[/blockqu­ote]

11. MHbO Géci Liptovský Mikuláš 21 5 1 2 13 58:102 –44 19

12. N-Sport Trend Žiar n/Hronom 21 4 2 1 14 56:78 –22 17 13. ŠK Profis 32 Bratislava 21 3 1 1 16 40:86 –46 12