Víkend ako stvorený na jarný výlet: 5 tipov pre Žiarčanov, kam vyraziť s batohom

Jar prišla do našich končín nesmelo, ale predsa. Prvé slnečné lúče lákajú vyjsť si trochu na vzduch. Máme pár nápadov, inšpirujte sa.

Barbara Dallosová
Ilustračný obrázok k článku Víkend ako stvorený na jarný výlet: 5 tipov pre Žiarčanov, kam vyraziť s batohom
Zdroj: TASR

Zimné počasie pomaly ale isto odoznieva a Žiarčania si užívajú slnečné odpoludnia. Využite blížiaci sa víkend na výlet s rodinou či priateľmi. Za zážitkami netreba chodiť ďaleko.

Pohľad, ktorý stojí za to

Vyhliadková veža nad Novou Baňou je v ponuke zaujímavostí regiónu pomerne krátko. Nedávno vybudovaná rozhľadňa Háj pred vami rozprestrie výhľad na Novobanskú kotlinu, Pohronský Inovec ale aj časť Podunajskej nížiny či Vtáčnik. Celkom 21 metrov vysoká vyhliadková veže sa nachádza na turistickej zastávke Háj vo výške 625 metrov nad morom a je súčasťou náučného chodníka Zvonička.

Na dvoch kolesách

Milovníci cykloturistiky majú v regióne niekoľko možností. Jednou z nich je takzvaný Pivovarský okruh. Ako už naznačuje názov trasy táto cestička nás zavedie do obce Vyhne, pre ktorú je charakteristický miestny pivovar. Pivovarský okruh má dĺžku 12,4 km. Trasa disponuje množstvom výhľadov a zaujímavostí. Určite si nezabudnite pozrieť Kúpeľnú kaplnku, Vyhniansky travertín, staré Vyhnianske kúpele či Rímsko-katolícky kostol sv. archanjela Michala.

Osvedčená kalvária

Klasika, ktorá neomrzí. Za krásou banskoštiavnickej kalvárie sa vydávajú návštevníci z rôznych kútov Slovenska, ale aj spoza hraníc. Komplex sakrálnych objektov v barokovom slohu pozostáva z troch kostolov, devätnástich kaplniek a súsošia Panny Márie. Pridanou hodnotou je okolitá príroda a výhľad. Kalvária má svoje čaro v každom ročnom období. Vychutnajte si jej jarnú verziu.

Prechádzka, ktorou urobíte radosť

Skvelou možnosťou ako skĺbiť relax s niečím užitočným je venčenie psíkov zo žiarskeho útulku. Pomocných rúk nikdy nie je dosť a okrem resetu na čerstvom vzduchu budete odchádzať s dobrým pocitom pri srdci. A možno vás pohľad do nemých tvárí zlomí a jedného dňa sa z venčenia vrátite aj s novým členom rodiny…

Ak počasiu neveríte…

Nechcete sa pri plánovaní výletu spoliehať na nevyspytateľné aprílové počasie? Baňa to istí. Na banské technické pamiatky je náš región mimoriadne bohatý. Vydať sa tmavými chodbami po stopách baníkov sa k nám chodia návštevníci i zďaleka. A vyberať môžete hneď z niekoľkých možností v okolí Kremnice a Banskej Štiavnice.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame