Martin Károly Basketbal

Víťazný víkend basketbalových juniorov !

Cez víkend odohrali naši juniori najdôležitejšie zápasy základnej časti. V prípade výhier by bol ich postup do 12-člennej celoslovenskej juniorskej ligy už istý takmer na 100 %.

Sobota: MŠK BK ZH – HBK Prievidza 101 : 61 Štvrtiny: 28 : 22, 26 : 14, 24 : 13, 23 : 12 Body: Oravec 40, Štefanec 15,Truben 10, Kysela 11, Vrtík 8, Šoltés 6, Benedik 4, Schubert 4, Matúš 3, Nedeľa: MŠK BK ZH – MBK Handlová 97 : 62 Štvrtiny: 26 : 11, 26 : 21, 22 : 15, 23 : 15 Body: Vrtík 19, Schubert 16, Kysela 11, Oravec 13, Matúš 10, Šoltés 10, Benedik 8, Truben 6, Bulko 2, Repiský 2, Cez víkend odohrali naši juniori najdôležitejšie zápasy základnej časti. V prípade výhier by bol ich postup do 12-člennej celoslovenskej juniorskej ligy už istý takmer na 100 %. Konečne po prvý raz v základnej časti nastúpili v plnej zostave. Choroby a zranenia ich sužovali celú základnú časť a v takom prípade je výkonnosť družstva veľmi skreslená. Obidva zápasy sa podobali ako vajce vajcu, čomu zodpovedá aj konečné skóre. Chlapci nastúpili na zápasy dobre pripravení. Samozrejme, že sem tam niečo zaškrípalo, ale bojovnosťou a dobrým útočným a obranným doskakovaním naši hráči tieto straty a chyby vykompenzovali. Hlavne v sobotu hrali rýchlo, nápadito, darili sa im aj kombinácie a Prievidžania niekedy nevedeli, kde im hlava stojí. V obidvoch zápasoch sa vystriedali všetci hráči a bolo jedno, kto bol na hrisku, stále si udržiavali výrazný náskok. V sobotu sa darilo strelecky Oravcovi, autorovi úctyhodných 40 bodov. Dobre zapadol do hry uzdravený Štefanec, ktorý laboroval so zraneným členkom vyše miesiaca a po obidva zápasy na rozohrávke neúnavne drel Kysela. Veľmi dobrú „čiernu“ robotu, hlavne v obrane, odviedol Truben, ale v podstate treba pochváliť všetkých hráčov. Každý, kto nastúpil, odviedol pre kolektív maximum a už teraz sa môžeme tešiť na dramatické a kvalitné zápasy celoslovenskej juniorskej ligy v basketbale.