Voľby 2020

Desiatky zahraničných Žiarčanov požiadalo o možnosť voliť: Sledujte, kde všade sú naši rodáci

Voľby sú už za dverami. Tí, ktorí majú trvalý pobyt na území SR a chcú voliť poštou zo zahraničia, museli požiadať priamo svoje mesto alebo obec o zaslanie hlasovacích lístkov a obálok. Pozrite, z akých krajín prišli žiadosti.

Ilustračný obrázok k článku Desiatky zahraničných Žiarčanov požiadalo o možnosť voliť: Sledujte, kde všade sú naši rodáci
Zdroj: TASR

Zapojiť sa do hlasovania v tohtoročných parlamentných voľbách sa rozhodli aj Žiarčania žijúci v krajinách ako Austrália, Malajzia či Čína.

Erika Rajčanová z Mestského úradu (MsÚ) v Žiari nad Hronom uviedla, že o možnosť voliť poštou prejavilo záujem 180 Žiarčanov, ktorí majú trvalý pobyt na území mesta, ale zdržiavajú sa v zahraničí.

Podľa Rajčanovej doteraz vydali 542 hlasovacích preukazov. Ich počet však môže ešte vzrásť, keďže na ich vybavenie ostáva miestnym ešte pár hodín.

V meste je pre sobotné parlamentné voľby zapísaných 14.989 oprávnených voličov. Voliť budú v 16 okrskoch. Žiarska samospráva informovala o zmene sídla jedného z nich. Volebnú miestnosť okrsku číslo 15 premiestnili z budovy Stavebného bytového družstva do budovy Mestského kultúrneho centra.

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie