Martin Károly Volejbal

VOLEJBAL: Neuveriteľná dráma v prospech Žiaru!

To čo mali možnosť vidieť diváci v žiarskej športovej hale sa len tak nevidí. Špičkový extraligový volejbal okorenený najtesnejším víťazstvom domácich hráčok.

Ilustračný obrázok k článku VOLEJBAL: Neuveriteľná dráma v prospech Žiaru!

EXTRALIGA ŽENY

12. kolo:

Žiar – Kežmarok 3:2 (22, –23, –17, 22, 15)

Rozhodovali: M. Kováčik a V. Kováčik, 120 divákov, 130 minút
MŠK: Nociarová 2, E. Luptáková 19, B. Luptáková 21, Paveleková 8, Rozenbergerová 7, Osvaldová 3, libero Trnavská (Netolická 1, Volfová 16). Tréner: M. Vaško.
KV MŠK Oktan: Smák 6, Svatošová 11, Kredátusová 11, Labudová 12, Jakušová 11, Ružbaská 7, libero Šilonová (Hodorovičová 0, Tomašeková 4, Kromková 1). Trénerka: B. Špaková.

Súboj susedov v tabuľke

V „šesťbodovom“ zápase tabuľkových susedov sa po neuveriteľnom závere tešili volejbalistky Žiaru. Kežmarok pricestoval aj so skúsenými oporami, niekoľkonásobnými reprezentantkami, Smák a Jakušovou, Žiarčanky však predvádzali kolektívny bojovný výkon.

V prvom sete sa hral vyrovnaný volejbal, záver patril domácim hráčkam, ktoré sa tak ujali vedenia. V druhom dominovali Kežmarčanky až do vtedy, keď sa na podanie dostala domáca Osvaldová. Tá vďaka skvelým servisom a následným nekompromisným zakončeniam hráčky zápasu B. Lutpákovej zdramatizovala druhý set na 23:23. Keď už všetci diváci čakali obrat, prišli chvíle hosťujúcej M. Smák a bolo 1:1.

Dramatický záver

Hoci tretí set domáce hráčky nepochopiteľne prespali, v štvrtom a piatok ukázal srdce a neuveriteľnú bojovnosť. Dráma vyvrcholila v tajbrejku, keď sa za stavu 14:15 Kežmarčanky tešili z víťazstva a náhradníčky vybehli na palubovku. Rozhodcovia však pre teč priznali bod Žiaru a najlepší zápas sezóny pokračoval. Za stavu 15:15 prišli chvíle Veroniky Volfovej, a tak výhra v súboji roka patrila Žiarčankám.

Po skvelom výkone naplnená športová hala vyprevádzala domáce volejbalistky potleskom, po ktorom si Žiarčanky upevnili pozíciu na šiestej priečke tabuľky.

Hlasy po zápase: Martin Vaško: „Som veľmi rád, že sa nám podarilo vyhrať a získať 2 body. Musím však priznať, že som čakal 3. Naša hra bola ako na hojdačke, miestami výborne, miestami kopec nepresností. Verím, že nás táto výhra neuspokojí, a že idem za ďalšou, hneď v sobotu proti COP Nitra.“

8. VIVUS Bratislava 12 0 12 4:36 0

Ostatné výsledky: COP Nitra – Paneurópa 0:3, VIVUS Bratislava – UKF Nitra 0:3, S. N. Ves – Pezinok 1:3