Marek Pindeš Iné športy

Volejbalistky UKF budú hrať o konečné piate miesto

Volejbalová extraliga žien mala v stredu na programe tretie zápasy 2. kola play-off skupiny o 5.-8. miesto

UKF Nitra – MŠK Žiar nad Hronom 3:0 (13, 23, 14) 64 minút, rozhodovali: Patúc a M. Sarka, 100 divákov. Konečný stav série: 2:1

V rozhodujúcom treťom súboji medzi nitrianskymi vysokoškoláčkami a Žiarčankami mali od úvodu stretnutia domáce hráčky jednoznačnú prevahu. Prvý set Nitrianky vyhrali presvedčivo 25:13. V druhé dejstvo malo vyrovnaný priebeh, no záver patril opäť zverenkyniam trénera Henčeka a triumfom v pomere 25:23 viedli domáce hráčky už 2:0. Tretí set bol obrazom toho prvého hráčky UKF koncentrovanou hrou vyhrali aj túto časť bez väčších ťažkostí 25:14 a stretnutie celkovo 3:0 na sety.

VK Spišská Nová Ves – COP Nitra 3:2 (16, 13, –26, –10, 14) 122 minút, rozhodovali: Sluk, Hank, 350 divákov Konečný stav série: 2:1

Gymnazistky z COP Nitra v rozhodujúcom treťom stretnutí nezvládli prvé dva sety. V treťom dejstve však odvrátili mačbal domácich, čo ich následne namotivovalo k zisku štvrtého setu v pomere 25:10. Rozhodovalo sa až v tajbrejku, v ktorom mali viac šťastia domáce volejbalistky, ktoré si víťazstvom v stretnutí 3:2 a celkovo v sérii 2:1 na zápasy zabezpečili účasť v bojoch o konečné 5. miesto.

V súbojoch o konečnú piatu priečku na seba narazia volejbalistky UKF Nitra a VK Spišská Nová Ves. Hráčky COP Nitra budú bojovať o konečnú 7. priečku s MŠK Žiar nad Hronom.