Výluka neďaleko Žiaru v jeden deň: Týka sa to týchto spojov

Pre opravu koľaje bude na železničnej trati blízko nás výluka. Pozrite, aby ste nezostali prekvapení.

Filip Chudý
Ilustračný obrázok k článku Výluka neďaleko Žiaru v jeden deň: Týka sa to týchto spojov
Zdroj: TASR

Pre opravu geometrickej polohy koľaje bude v piatok 12. októbra na trati medzi Žarnovicou a Novou Baňou výluka. Výlukové práce budú zamestnanci Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) vykonávať v čase od 8:30 do 12:10. Ondrej Mlynka z odboru komunikácie ŽSR informoval, že cestujúci budú prepravovaní náhradnou autobusovou dopravou.

„ŽSR žiadajú cestujúcich o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým môže dochádzať v dôsledku výlukových prác a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hlásení staničného rozhlasu v železničných staniciach,“ doplnil.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) na svojej stránke informovala, že ŽSR budú v piatok realizovať výlukové práce, ktoré budú mať za následok dočasné vylúčenie osobnej železničnej dopravy na úseku Hronský Beňadik – Žarnovica.

V dôsledku výluky budú na úseku Hronský Beňadik – Žarnovica nahradené autobusmi vlaky:

  • R 810 Sitno (Košice 05:23 – Bratislava hl. st. 11:57)
  • R 836 Tekov (Banská Bystrica 10:31 – Bratislava hl. st. 13:57)
  • R 811 Sitno (Bratislava hl. st. 08:01 – Košice 14:37)

Náhradná autobusová doprava bude zastavovať v Hronskom Beňadiku, Novej Bani a v Žarnovici pred staničnými budovami. „V prípade väčšieho meškania nie je zaručené čakanie prípojných vlakov. V náhradnej autobusovej doprave nie je k dispozícii preprava bicyklov a imobilných cestujúcich. ZSSK sa ospravedlňuje za problémy spôsobené obmedzeniami v železničnej doprave,“ dodávajú na stránke ZSSK.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR/Dnes24.sk