Vyrastali v Žiari no nikdy sa nestretli: Alenu a Ivanu spojilo až umenie

Stojí za to vidieť. Zaujímavá výstava v žiarskom MsKC prezentuje prácu dvoch domácich autoriek.

Ilustračný obrázok k článku Vyrastali v Žiari no nikdy sa nestretli: Alenu a Ivanu spojilo až umenie
Foto: Barbara Dallosová / Zdroj: Dnes24.sk

V rámci aktuálneho výstavného projektu v Mestskom kultúrnom centre (MsKC) v Žiari nad Hronom sa stretli dve domáce autorky Alena Pilníková a Ivana Vajdíková. Ich spoločná výstava „S nádychom zašlých čias“, ktorá prezentuje maľby a textilnú tvorbu autoriek, potrvá do konca januára budúceho roka.

Aj keď obe autorky vyrastali v Žiari nad Hronom, nestretli sa. Spoznali sa až na umeleckých stránkach na internete. Keďže už vtedy si radili a na umenie mali rovnaký pohľad, začali sa stretávať aj osobne. Stali sa jedna druhej inšpiráciou nielen v umeleckom svete, ale aj v živote.

Ako informuje Alena Kršiaková z MsKC, Alena Pilníková sa maľovaniu venuje od roku 2000. Momentálne používa štruktúry a maľbu akrylom, šesť rokov sa venuje aj textilnej tvorbe. Vystavovala doma aj v zahraničí, kde získala rôzne ocenenia. Pri tvorbe sa riadi intuíciou a svojimi pocitmi.

Ivana Vajdíková sa textilnej tvorbe venuje od roku 2010. Zúčastnila sa na rôznych súťažiach na Slovensku a na medzinárodnej výstave v Prahe. Inšpiruje sa väčšinou slovenskou kultúrou a tradíciami.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR