Vyrazte v apríli na lov zážitkov: TOP 10 akcií v Žiari a okolí

Prvé slnečné lúče a voňavý jarný vzduch lákajú preč z príbytkov. Naplánujte si už teraz, čo, kedy a kde zažiť...

Barbara Dallosová
Ilustračný obrázok k článku Vyrazte v apríli na lov zážitkov: TOP 10 akcií v Žiari a okolí
Foto: Barbara Dallosová / Zdroj: Dnes24.sk

Kremnické laso 2017

6. apríl od 8:30 hod., Mestské kultúrne stredisko Kremnica
ZUŠ J. L. Bellu a OZ Bašta Musica pozývajú na 13. ročník celoslovenskej súťaže detských a mládežníckych hudobných talentov. Predstavia sa sólisti aj hudobné skupiny, hosťom súťaže bude spevák Robo Papp.

Impro šou ZH

7. apríla o 18:00 hod., Výstavná sieň MsKC, Žiar nad Hronom
Jedinečná šou, v ktorej nikdy neviete, čo sa stane. Improvizátorské kúsky žiakov Základnej umeleckej školy Zity Strnadovej-Parákovej a ich hostí.

Žiarska moto jazda

8. apríla od 10:00 hod., Námestie Matice slovenskej, Žiar nad Hronom
Poslami jari v našom nie sú iba pučiace kvety, ale aj nablýskané vrčiace stroje, ktoré tu už tradične štartujú sezónu. Žiarska moto jazda bude tento rok písať svoj siedmy ročník.

Saxophone Syncopathors

11. apríl o 18:00 hod., Kostol s.Kataríny Kremnica (Mestský hrad)
Kremnické múzeum pripravilo netradičný koncert vážnej hudby venovaný saxofónu, nástroju mnohých farieb a zvukov. Na hrade sa predstaví unikátne saxofónové kvarteto.

Modré hory

15. apríl, Kino Akropola, Kremnica
Modré hory tento rok oslavujú desaťročie svojej existencie. Lyrik, Bene a Roland Kánik na klávesoch mieria na jar aj do kremnickej Akropoly.

Veľkonočné vajce

16. apríl o 14:00 hod., Štefánikovo námestie, Kremnica
Tradičná karnevalová rozlúčka so zimou, ktorú všetci Kremničania poznajú pod názvom Veľkonočné vajce, si tento rok opäť zavtipkuje na aktuálnu spoločenskú tému.

Fíha Tralala

26. apríl o 17:00 hod., Kino Akropola, Kremnica
Produkcia Fíha tralala prináša rodičom tých najmenších ratolestí novú pesničkovo-divadelnú šou. V hodinovom programe uvidia deti svoje obľúbené postavičky, ktoré ich prevedú všetkými ročnými obdobiami a chýbať nebudú ani najznámejšie detské hity.

ROZPRÁVKOLAND: Šmolkovia

28. apríla o 17:00 hod., SPSA EBG (Bývalý Dom kultúry), Námestie Matice slovenskej, Žiar nad Hronom
Skvelý tip pre rodičov tých najmenších. 90-minútová show najpopulárnejších modrých postavičiek, ktorá už niekoľko desaťročí baví deti na celom svete, mieri do nášho mesta.

Gonsofus v Tvojom meste Tour

29. apríl o 21:00 hod., Kino Akropola Kremnica
Medzinárodný hudobný projekt Gonsofus je výsledkom spolupráce dvojice Sasha Mamaev a Gábor Tokár. Skupina je známa pre unikátne, energické a živé koncerty, na ktorých iba oni dvaja ovládajú až desať hudobných nástrojov a prostredníctvom loopovania vytvárajú neuveriteľnú show so zvukom celého orchestra.

KINOTIP: Masaryk

7. apríla/16. apríla/20. apríla, Kino Hron, Žiar nad Hronom
Dramatický príbeh, venovaný osudom diplomata a neskoršieho československého ministra zahraničia, Jana Masaryka. Syn slávneho otca prežil bujarý život a jeho smrť je dodnes zahalená tajomstvom…

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame