Barbara Dallosová Rôzne

Z čižiem rovno do plaviek? Žiarčanka Katka sa pozrela na teplomer a nechápala, FOTO vnútri

Počasie sa zbláznilo. Túto vetu počúvame čoraz častejšie. A nečudo. Podľa fotky, ktorú nám do redakcie poslala naša čitateľka, by sme mali pomaly oprášiť plavky a začať nakupovať opaľovacie krémy...

Ilustračný obrázok k článku Z čižiem rovno do plaviek? Žiarčanka Katka sa pozrela na teplomer a nechápala, FOTO vnútri
Foto: Barbara Dallosová / Zdroj: Dnes24.sk

Ešte nedávno sme pred odchodom do práce škrabali autá, dnes už z nich Žiarčanom počas jazdy trčia predlaktia z otvorených okienok. Teplé popoludnia v meste úradujú už niekoľko dní a mnohí skloňujú aktuálne počasie ako skôr letné, než aké by si predstavovali na začiatku jari.

Ortuť poriadne vyskočila

Jar odštartovala len nedávno a čoraz viac Žiarčanov už presedláva z čižiem rovno do ľahkého letného oblečenia. A majú na to dôvod. Dôkazom je teplomer, ktorý dnes odfotila naša čitateľka. Prekvapilo ju už číslo, na ktoré sa ortuť vyšplhala doobeda, keď ešte na okne vládol príjemný chládok.

,,Už ráno tam bolo 20°C, a to slnko ešte vôbec nebolo na tej strane, do ktorej máme okno," vysvetľuje Katka. Zvedavosť jej nedala a na teplomer sa vybehla pozrieť aj krátko po obede, keď už naň padli prvé slnečné lúče. Výsledok, 37°C (foto v galérii).

Žiar 24 vždy s aktuálnou predpoveďou

Počas prvých aprílových dní slnko žiarske ulice nešetrí, pred vrtochmi počasia však treba byť pre istotu v strehu. S našou sekciou o počasí máte aktuálnu predpoveď počasia šitú na Žiar nad Hronom a Kremnicu. Stačí, keď na ľavej lište našej stránky, pod kalendárom, kliknete na ikonku predpovede počasia.

Šikovná a prehľadná predpoveď vo forme časového harmonogramu ukazuje očakávanú teplotu na jednotlivé hodiny dňa so symbolmi (dážď, oblačnosť atď …). Nájdete v nej však aj informáciu o rýchlosti vetra či o čase východu a západu slnka. Predpoveď na Žiar 24 vám prezradí všetko o počasí nielen na aktuálny deň, ale i niekoľko dní dopredu. Dáta k predpovediam dodáva Nórsky meteorologický inštitút (MET Norway).

Titul. foto: ilustračné

FOTO: Katku prekvapil pohľad na ortuť teplomera
2
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie