Barbara Dallosová Rôzne Správy

Z mocného vlčiaka kosť a koža: Smutný žiarsky útulkáč Alan, nezlomí vás? FOTO

Keby Alan zo stresu nechudol a nechradol, bol by z neho hotový komisár Rex. Mladý psík má ešte šancu, potrebuje však nový domov.

Ilustračný obrázok k článku Z mocného vlčiaka kosť a koža: Smutný žiarsky útulkáč Alan, nezlomí vás? FOTO
8
Galéria
Zdroj: OZ Strážni anjeli

Ako mnohých obyvateľov žiarskeho útulku v správe OZ Strážni anjeli, aj Alana priviezli mestskí policajti. Dobre stavaný a krásne sfarbený psík nie je nič dlžný svojej vlčiackej povesti. Koterec však nie je miestom pre neho a psychická nepohoda sa podpisuje i na jeho zdraví a kondícii.

Iba rok starý psík má život pred sebou, no vyzerá čoraz horšie. ,,Je z neho len kostrička pretože v koterci je stále v strese. Takýmto psíkom pomôže len čím skôr nájsť domov, kde sa bude konečne cítiť dobre a za pár týždňov sa to odzrkadlí aj na jeho postave. Alanko je veľmi milý a dobrý psík. Je to ešte trošku taký bláznoško, v podstate puberťák," opisujú pracovníci útulku psíkov stav a povahu.

Mladý vlčiak je podľa OZ Strážni anjeli znášanlivý, a to najmä s fenkami. Jeho psia kamoška, na ktorú bol zvyknutý, sa však už adoptovala Alan je opäť osamelý.

Priateľský je aj k ľudom, nevadia mu ani deti. Pracovníci útulku však adopciu Alana odporúčajú skôr rodinám so staršími deťmi, nakoľko mocný psík od radosti aj vyskakuje a menšie deti by mohol nechtiac zhodiť.

Alan pôjde na adopciu odčervený, očkovaný, čipovaný a kastrovaný. Viete si ho predstaviť ako svojho strážcu a nového člena rodiny? V prípade záujmu volajte na t. č.: +421948082206.

Viac informácií o Alanovi i ostatných psoch určených na adopciu nájdete na oficiálnej facebookovej stránke OZ Strážni anjeli.

FOTO: Žiarsky útulkáč v koterci chradne, potrebuje rodinu
8
Galéria
Zdroj: OZ Strážni anjeli

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie