Barbara Dallosová Rôzne Správy

Z úbožiatka z množiarne takéto zlatíčko: Žiarsky útulkáč Darius vás dostane

Priateľský psík dal ľuďom druhú šancu hneď, teraz čaká na tú svoju. Doteraz sa mu totiž veľa lásky v živote nedostalo.

Ilustračný obrázok k článku Z úbožiatka z množiarne takéto zlatíčko: Žiarsky útulkáč Darius vás dostane
8
Galéria

Čokoládový psík, ktorý v sebe nezaprie poľovníka, čaká na svoju nový domov v útulku v Žiari nad Hronom. Podľa OZ Strážni anjeli je Darius rok aj pol, najviac dva roky starý kríženec poľovného plemena, možno kopova.

Do kotercov útulku prichádzajú psíky s rôznymi príbehmi. Darius patrí medzi tých, ktorí majú za sebou smutnú minulosť. Podľa pracovníkov útulku pochádza z mnonžiteľského prostredia, kde žil s mnohými ďalšími psami vo veľmi zlých podmienkach.

,,Na dennom poriadku boli bitky o jedlo. Prišiel k nám celý zjazvený, otrhaný, vychudnutý. Jazvičky sa mu už takmer úplne zahojili a zarástli srsťou. Aj krásne pribral a je z neho veľký fešák," opisuje OZ Strážni anjeli.

Psíkom z podobného prostredia sa dôvera u ľudí získava ťažšie, to však pre Dariusa vôbec neplatí. Kontaktný a priateľský psík dal ľuďom druhú šancu ihneď, teraz čaká na tú svoju.

,,Vie sa neskutočne tešiť, keď za ním prídeme. Nevie, čo so sebou od toľkej radosti. Treba ho trošičku ukľudniť a potom je to v poriadku. S fenkami je znášanlivý, s priateľskými psami tiež. Občas je trošku dominantnejší ale nie je to žiadny extrém. Stačí ho ráznejšie upozorniť a bez problémov poslúchne. Je to rozumný psík, s ktorým sa dá pekne pracovať," opisujú adepta na adopciu pracovníci útulku.

Zároveň upozorňujú, že pre jeho temperament nie je vhodný k malým deťom, ktorým by mohol nechtiac ublížiť. Ideálna by pre neho bola aktívna rodina, ktorá rada trávi čas napríklad na turistike.

Darius pôjde na adopciu odčervený, očkovaný, čipovaný a kastrovaný. Viac informácií o Dariusovi i ostatných psíkoch určených na adopciu získate na Facebooku OZ Strážni anjeli alebo na t. č. +421948082206.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie