Žarnovica bude patriť veteránom

Druhým podujatím na žarnovickej plochej dráhe, ktoré v tejto sezóne chystá Speedway Club Žarnovica sú Medzinárodné preteky veteránov, ktoré sa uskutočnia v nedeľu 3. júna so začiatkom o 12.30 hod. Na trati budú aj viac než 60 roční majstri plochej dr

Martin Károly

Preteky veteránov nie sú pre žarnovickú plochú dráhu ničím neznámym. Veď v rokoch 2000 až 2005 sa tu odjazdilo šesť ročníkov týchto pretekov. Po sedemročnej prestávke je tu čas pre súperenie bývalých jazdcov opäť. Do Žarnovice sa dostaví pestrá paleta bývalých jazdcov z Maďarska, Rakúska, Talianska, Českej republiky a nebudú chýbať ani domáci.

Na štart sa postaví aj najstarší ešte stále aktívny jazdec na svete 66-ročný Talian Francesco Barbetta, ktorý na dlhej plochej dráhe štartuje s českou licenciou. Lákadlom je aj štart domáceho 62-ročného Jána Daniela, ktorý patrí medzi najlepších jazdcov v histórii slovenskej plochej dráhy.

Domáce farby bude hájiť aj 43-ročný Ján Mesiarik, veľký talent z konca osemdesiatych rokov, kedy štartoval za RH Praha a reprezentoval aj Československo. Kariéru mu však ukončilo ťažké zranenie. Zaujímavosťou je aj štart dvojnásobného rakúskeho šampióna z rokov 2000 a 2001 Waltera Nebela. Medzi horúcich favoritov na víťazstvo bude určite patriť aj László Meszáros z Maďarska, ktorý na predošlých pretekoch veteránov v Žarnovici nikdy neskončil horšie ako na druhom mieste. V pretekoch sa samozrejme objaví ešte viac bývalých majstrov ľavých zákrut, ktorí budú chcieť ukázať, že nielen nezabudli nič z tohto majstrovstva, ale že vedia aj víťaziť.

Okrem spomínaných pretekov bude na štadióne prebiehať aj výstava historických kusov motocyklov a automobilov. A práve pre veteránistov chystá organizátor aj vstup zadarmo, stačí prísť na štadión na automobilovom, či motocyklovom veteránovi a nemusia platiť vstupné. Vstupné na podujatie sú 2 eurá a pre deti do 15 rokov zadarmo.

Text a foto: Martin Búri, SpeedwayClub.sk

Odporúčame

Tento článok nie je možné komentovať.