Aktualizované Barbara Dallosová Krimi

Zásah hasičov na žiarskej plavárni: Čo sa na mieste dialo?

Na plaváreň, ktorá práve prechádza rozsiahlou rekonšttukciou, mierilo deväť hasičov s tromi autami. Zisťovali sme, o čo šlo.

Ilustračný obrázok k článku Zásah hasičov na žiarskej plavárni: Čo sa na mieste dialo?
Foto: Barbara Dallosová / Zdroj: Dnes24.sk

Správa o zásahu hasičov na plavárni v Žiari nad Hronom prišla z krajského operačného strediska. Podľa prvých informácií bolo v objekte plavárne na Ul. M. Chrásteka, ktorá aktuálne prechádza rekonštrukciou, naručené potrubie s neznámou plynnou látkou. Hasiči na miesto vysielali tri autá s deviatimi chlapmi.

Ako pre v mene žiarskych hasičov pre Žiar24 uviedol Jozef Rozemberg, príslušníci sa už zo zásahu vrátili. Čo však bolo napustené v potrubí, hasiči nevedeli.

,,Na mieste neboli namerané žiadne nebezpečné hodnoty. Príslušníci to nechali odvetrávať a vyhlásili zákaz vstupu osobám do objektu, kým sa nezistí, o akú látku presne šlo. Žiadna dokumentácia sa totiž nenašla," vysvetľuje Rozemberg. Na mieste sa podľa neho našťastie nikto nezranil a robotníci vykonávajúci práce opustili plaváreň ešte pred príchodom hasičov.

AKTUALIZOVANÉ: Ako krátko po zásahu informovalo mesto, na plavárni uniklo malé množstvo čpavku. ,,V pôvodnej vzduchotechnike na plavárni sa nachádzalo malé množstvo plynovej zmesi, o ktorej sme však nevedeli. Dnes pri rekonštrukcii táto zmes unikla. Obsahovala malé množstvo čpavku, preto boli na miesto privolaní hasiči. Tí objekt vyvetrali a skontrolovali. Nikomu sa nič nestalo, pracovníci či verejnosť ohrozená nie je. Práce na rekonštrukcii plavárne pokračujú," uvádza radnica.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Chcete mať vždy po ruke aj informácie zo Slovenska či zo sveta? Sledujte Facebook Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie