Správy

Zastupiteľstvo BBSK má nový poslanecký klub: Sú v ňom Gelien aj Kukolík

V novom poslaneckom klube župného zastupiteľstva sú i známe mená z nášho regiónu. Za typickú opozíciu sa vraj vzniknutý klub nepovažuje.

Ilustračný obrázok k článku Zastupiteľstvo BBSK má nový poslanecký klub: Sú v ňom Gelien aj Kukolík
Zdroj: BBSK

Nezaradení poslanci Zastupiteľstva Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) vytvorili nový poslanecký klub v rámci 49-členného krajského zastupiteľstva pod názvom „Moderný kraj pre všetkých“. Sú v ňom Katarína Belicová, Daniel Gelien, Igor Kašper, Peter Košík, Ladislav Kukolík a Matej Snopko. Jeho predsedom je Gelien, ktorý o vzniku nového klubu informoval.

„Cieľom je zabezpečenie pravidelnej informovanosti členov klubu zo strany vedenia BBSK, keďže ako nezaradení poslanci sme nie vždy informovaní komplexne o materiáloch predkladaných na rokovanie zastupiteľstva. Chceme pôsobiť konštruktívne svojimi návrhmi, pripomienkami, analýzami v rámci kraja a v prípade rozdielnych názorov klubu a vedenia BBSK budeme predkladať vlastné návrhy na rokovanie,“ zdôraznil Gelien.

Prioritou klubu je pomoc ľuďom v kraji v oblastiach, na ktoré má kompetenčne dosah. Nebude súčasťou súčasnej koalície poslaneckých klubov podporujúcich vedenie BBSK, ale podľa Geliena sa „nepovažujú ani za typickú opozíciu, keďže v mnohých prípadoch sa na rozvojových projektoch kraja zhodnú“.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Chcete mať vždy po ruke aj informácie zo Slovenska či zo sveta? Sledujte Facebook Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie