Zaujímavý deň v žiarskom kine: Maratón piatich filmov zadarmo!

Filmový festival prinesie do nášho mesta počas jedného dňa päticu dokumentov na aktuálnu tému.

Ilustračný obrázok k článku Zaujímavý deň v žiarskom kine: Maratón piatich filmov zadarmo!
Zdroj: TASR

Päticu dokumentárnych filmov približujúcich aktuálne témy prinesie do žiarskeho Kina Hron festival Ekotopfilm. Festival filmov o trvalo udržateľnom rozvoji zavíta do mesta vo štvrtok 8. marca.

,,Filmy atraktívnym spôsobom otvárajú a poukazujú na niektoré z mnohých problémov, ktorým naša civilizácia čelí. Návštevníci sa môžu zapojiť aj do zaujímavej diskusie „mimo plátna“ s názvom Domácnosť bez odpadov s hosťom Branislavom Moňokom, ktorý sa podelí o svoje osobné skúsenosti," informovala Petra Demková zo žiarskeho mestského kultúrneho centra.

V rámci žiarskeho Junior festivalu, ktorého sa zúčastnia žiaci miestnych základných a stredných škôl, podľa nej najprv premietnu vybrané dokumenty určené pre detského diváka. Následne je pre školákov pripravený sprievodný program.

Medzinárodný filmový festival má takmer polstoročnú tradíciu. Na území bývalého Československa sa festival Ekotopfilm po prvýkrát uskutočnil už v roku 1974 a je tak najstarším filmovým festivalom s environmentálnou tematikou na svete. Nosnou myšlienkou aktuálneho ročníka je myšlienka „Na konci evolúcie nie je krása“.

Ako uvádza Kino Hron na svojich oficiálnych webových stránkach, vstup na filmový festival je voľný.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame