Správy

Zdravotníkov bude dosť, mesto ich zohnalo samo: Primátor Ferenčík o testovaní v Kremnici

Podľa primátora historického mestečka samospráva nemá žiadne informácie, ktoré by potrebovala. Ľudí si teda zabezpečila vo vlastnej réžii.

Ilustračný obrázok k článku Zdravotníkov bude dosť, mesto ich zohnalo samo: Primátor Ferenčík o testovaní v Kremnici
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Samospráva Kremnice stále nemá informácie o tom, či v sobotu (31. 10.) ráno na odberné miesta na území mesta armáda zabezpečí dostatok zdravotníkov. Mestu sa však podarilo zabezpečiť záložný zdravotnícky personál, celoplošné testovanie by tak v Kremnici nemalo byť ohrozené. Informoval o tom primátor Alexander Ferenčík.

„Nemáme žiadne informácie, ktoré by sme mali mať. Zdravotníkov sme si preto vyriešili po svojej línii,“ povedal primátor s tým, že ani vojaci, ktorí sa už na odberových miestach pohybujú, o presných počtoch zdravotníckeho personálu nevedia.

„Máme vlastné záložné tímy zdravotníkov, ale sú na hrane kapacitných možností odberových miest,“ potvrdil primátor. Oceňuje prácu vojakov, no tvrdí, že organizácia operácie je problémová. Zdôraznil, že na pleciach samosprávy nakoniec skončili takmer všetky kľúčové povinnosti v rámci príprav na testovanie.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Najčítanejšie