Barbara Dallosová Rôzne Správy

Žiar pridáva pomocnú ruku: Mesto vyčlení peniaze nešťastím zasiahnutému Prešovu

K vlne solidarity po nešťastí na prešovskom sídlisku sa pridáva aj Žiar nad Hronom. Pomoc má byť smerovaná mestu Prešov a na aký účel prostriedky použije, bude na rozhodnutí radnice.

Ilustračný obrázok k článku Žiar pridáva pomocnú ruku: Mesto vyčlení peniaze nešťastím zasiahnutému Prešovu
Zdroj: HaZZ Prešov

Žiar nad Hronom poskytne finančnú pomoc mestu Prešov. Žiarsky primátor Peter Antal na pondelkovom zasadnutí mestského zastupiteľstva (MsZ) informoval, že do budúceho zasadnutia MsZ pripravia materiál, ktorým mesto vyčlení finančnú pomoc.

Približnú výšku finančnej pomoci zatiaľ primátor nechcel konkretizovať. Je však presvedčený, že pomoc bude potrebná počas celého roka a každá suma, ktorú mestskí poslanci schvália, pomôže. Pomoc bude smerovaná mestu Prešov, na aký účel prostriedky použije, bude na rozhodnutí prešovskej samosprávy.

Dodal, že v uplynulých dňoch pozorne sledoval, ako by mesto Žiar nad Hronom mohlo postihnutým pomôcť. Keďže prešovská samospráva avizovala, že materiálna pomoc je vďaka mnohým darcom dostatočná, rozhodol sa, že Žiar nad Hronom pomôže finančne.

V 12-podlažnej bytovke na prešovskej Mukačevskej ulici v piatok (6. 12.) vybuchol plyn. Nešťastie si vyžiadalo viacero ľudských životov a desiatky zranených. Obete tragédie si žiarski poslanci uctili na začiatku zasadnutia minútou ticha.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie