Aktualizované Barbara Dallosová Správy Samospráva

Žiar trápi silný vetrisko: Mesto prijalo bezpečnostné opatrenia

Prvými následkami sú vyvrátené stromy v Parku Štefana Moysesa. Žiarčania, majte na pamäti svoju bezpečnosť.

Ilustračný obrázok k článku Žiar trápi silný vetrisko: Mesto prijalo bezpečnostné opatrenia
Zdroj: TASR

Park Štefana Moysesa v Žiari nad Hronom je z bezpečnostných dôvodov do odvolania uzavretý. Informoval o tom primátor Peter Antal na svojom oficiálnom facebooku. Vietor už sa ale parkom stihol prehnať, preto sa v ňom zároveň pracuje na odstraňovaní následkov.

,,Budú tam prebiehať práce na odstránení vyvrátených stromov. Žiadame verejnosť, aby pre zachovanie vlastnej bezpečnosti, až do odvolania, do areálu parku nevstupovala. Zároveň upozorňujeme občanov mesta, aby sa nezdržiavali v blízkosti stromov," vystríha Antal.

Mesto zároveň informuje o tom, že vietor poškodil v meste strechy na dvoch stojiskách na kontajnery. ,,Prosíme občanov, aby nám na telefónne číslo 045/678 71 24, 25 nahlásili uvoľnenú či odtrhnutú strechu zo stojiska či poškodený mobiliár mesta," vyzýva.

Pre náš okres aktuálne platí výstraha prvého stupňa pred vetrom. Podľa informácií zo Slovenského hydrometeorolo­gického ústavu (SHMÚ) sa u nás ojedinele očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne v nárazoch rýchlosť 65 – 85 km/h. Výstraha platí v utorok (11.2.) od deviatej rána do štvrtej popoludní. Okrem nej platí pre náš okres aj výstraha pred vetrom a horách a pred snehovými jazykmi a závejmi.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Chcete mať vždy po ruke aj informácie zo Slovenska či zo sveta? Sledujte facebook Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie