Barbara Dallosová Kultúra Správy

Žiarčania, kam cez voľné dni? Ponuka prvého prázdninového víkendu

Posledné hodiny pracovného týždňa odsýpajú. Máte už víkendové plány? Nazrite a inšpirujte sa našimi tipmi z mesta a okolia.

Ilustračný obrázok k článku Žiarčania, kam cez voľné dni? Ponuka prvého prázdninového víkendu
Zdroj: TASR

Kremnická Jazzda

piatok a sobota, Kremnica
Koncerty zvučných mien v rôznych zákutiach historického mestečka, pouličná škola swingu, workshopy… Pouličný jazzový festival bude písať tretí ročník.

Žiarsky chlpáč

sobota o 10:00 hod., Park Štefana Moysesa, Žiar nad Hronom
OZ Strážni anjeli a MsKC pozývajú všetkých psíčkarov a ich maznáčikov na tradičnú súťaž psíkov bez papierov pôvodu Žiarsky chlpáč.

Jedenástky 2019

sobota o 10:00 hod., futbalové ihrisko, Nevoľné
Populárna súťaž v kopaní futbalových jedenástok na Nevoľnom. Okrem súťažnej časti podvečer vystúpia kapely Ploštín punk a Počin.

Otvorenie ferraty a lanovej dráhy

sobota o 10:00, Skalka pri Kremnici
Via ferrata štartuje sezónu a na oficiálnom otvorení uvidia a skúsia si návštevníci aj novinku – najldhšiu lanovú dráhu na Slovensku. Nebude chýbať občerstvenie a pripravené ferratové sety pre odvážlivcov.

Kremnický hradný organ

sobota o 19:00 hod., Kostol sv. Kataríny, Kremnica
Ďalší ročník tradičného medzinárodného organového festivalu prináša interpretov z celého sveta. Počas júla a augusta si vychtunáme na hrade niekoľko vystúpení, už túto sobotu to bude Gabriele Marinoni.

FILM: Podfukárky

nedeľa o 19:00 hod., Kino Hron, Žiar nad Hronom
Komédia o okúzľujúcej Angličanke Josephine (Anne Hathaway) a trošku neohrabanej Američanke Penny (Rebel Wilson) a ich podfukárskej dráhe.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie