Barbara Dallosová Šport

Žiarsky klub vycestoval na slovenský šampionát do Popradu. Naši karatisti sa na stupienky víťazov tento rok nepostavili, z podtatranského mestečka sa však nevrátili naprázdno...

Ilustračný obrázok k článku Žiarčania na Majstrovstvách Slovenska: Zlato to tento rok nebolo, dôvod na radosť ale máme, FOTO
Zdroj: Karate Klub MŠK Žiar n. Hronom

Do boja o najcennejšie trofeje v rámci športového karate v krajine sa žiarske talenty pustili na Majstrovstvách Slovenska detí a mládeže v Poprade (14.5.). O cenné kovy sa snažilo 462 pretekárov zo 60 klubov.

Žiar vyslal 19 talentov

Naše klubové farby hájili ostrieľaní pretekári, ale aj drobci, pre ktorých patril šampionát medzi vôbec prvé športové skúsenosti. Žiar na prestížnej súťaži reprezentovalo celkom 19 mien, a to Peter Barcík, Urban Beňo, Alexandra Biela, Bibiana Černáková, Eduard Majer, Daniel Mráz, Adam Dolnický, Ivana Gahírová, Timotej Gašpar, Alexandra Kalamárová, Karolína Kortišová, Radoslava a Timea Kučerové, Tamara Martikánová, Nela Mladenovič, Šimon Sečkár, Jozef Šipkovský, Ester Šišková a Patrícia Vanková.

,,Napriek tomu, že tento rok sa nám nepodarilo získať titul majstra Slovenska, naši pretekári získali 4 strieborné a 6 bronzových medailí. Nie každý môže na takej súťaži akou sú Majstrovstvá Slovenska stáť na stupni víťazov, no napriek silnej konkurencií sa našim pretekárom podarilo pre náš klub získať niekoľko zaujímavých výsledkov, ktoré nám v hodnotení klubov vyniesli v celkovom bodovom hodnotení 12. miesto a v medailovom 29. miesto," skonštatoval po súťaži tréner Miloš Viglašský.

Mená úspešných

Svojimi výsledkami sa o získanie kovov zaslúžili:

• v kategórii agility 5 ročných chlapcov získal bronz Peter Barcík
  • kategórii kata družstvá chlapci 5–7r. bronz získali Jozef Šipkovský, Peter Barcík a Daniel Mráz
  • v najmenšej dievčenskej kategórii získala striebornú medailu len 5-ročná Karolína Kortišová
  • v kategórii kumite mladšie žiačky 8–9r. do 32kg získala bronz Bibiana Černáková a Ivana Gahírová v kategórii kumite mladšie žiačky 8–9r. nad 37kg získala striebro
  • v kategórii družstvá kumite dievčatá 8–9r. Ivanka Gahírová, Bibiana Černáková a Radoslava Kučerová získali spoločne strieborný kov
  • v najstaršej žiackej vekovej kategórii 10–11r. získala striebornú medailu v kategórii kata Ester Šišková
  • v kategórii kumite dievčatá do 30kg bronz vybojovala Alexandra Kalamárová
  • v kategórii kumite chlapci 10–11r. do 30kg získal bronzovú medailu Adam Dolnický