Barbara Dallosová Šport

Žiarčania odštartovali sezónu za hranicami: Bodovali v Záhrebe aj Budapešti

Sezónu začali žiarski karatisti zhurta. Do boja sa vrhli hneď na dvoch turnajoch svetového formátu. A úspešne...

Ilustračný obrázok k článku Žiarčania odštartovali sezónu za hranicami: Bodovali v Záhrebe aj Budapešti
Zdroj: Karate Klub MŠK Žiar n. Hronom

Školský rok sotva stihol začať a karatisti z MŠK Žiar nad Hronom vhupli do novej sezóny rovnými nohami. Po letnom sústredení si svoju formu mohli hneď overiť na dvoch zahraničných turnajoch svetového formátu v Chorvátsku a Maďarsku (8. – 9.9.).

Šimon vo farbách Slovenska

Do Chorvátska štartovala slovenská reprezentácia na turnaj Zagreb karate cup, kde sa stretlo 622 pretekárov z 10 štátov. Pretekári mali o dôvod viac snažiť sa, turnaj bol totiž sledovaný reprezentačnými trénermi pre vekové kategórie 10 až 13 ročných.

,,Vo farbách Slovenska nastúpil aj jediný zástupca žiarskeho klubu Šimon Sečkár, ktorý v disciplíne súborné cvičenia kata vybojoval striebornú medailu. Slovenské reprezentačné družstvo aj jeho zásluhou skončilo v hodnotení na skvelom 2. mieste spomedzi 77 zúčastnených klubov a federácií," spokojne konštatuje žiarsky tréner Ľubomír Striežovský.

Výjazd do Chorvátska nebol jedinou výzvou v tento septembrový víkend. Súčasne sa konal aj svetový pohár Budapest Open, jeden z najväčších turnajov v Európe, ktorý tentoraz privítal 1800 pretekárov z 37 krajín z celého sveta.

Úspešná trojica v Budapešti

Žiarsky dorastenci a juniori na ňom bojovali aj o body pre štart na februárových Majstrovstvách Európy. Prvý deň turnaja bol venovaný starším vekovým kategóriám.

Ako vysvetľuje Striežovský, najviac sa darilo Arisovi Nikolasovi Čelovi, ktorý spravil skvelý štart v novej kategórii juniorov do 76 kg, keď sa mu podarilo vybojovať striebro. ,,Aj Nina Jelžová štartovala už vo vyššej vekovej kategórii starších junioriek nad 68 kg, kde sa jej podarilo obsadiť bronzovú priečku. Druhý deň Budapest Open patril mladším kategóriám a v disciplíne kata chlapci 10–11 ročných svoj úplne prvý štart mimo Slovenska oslávil striebrom Adam Hudec," uzatvára úspechy svojich zverencov Striežovský.