Žiarčania porazili aj Kremnicu

V dohrávke 12. kola nastúpil žiarsky tím Hbk SPORT TREND proti dobre známemu súperovi TJ Kremnica Wolves.

Zápas mal špecifický náboj, lebo jeho vítaz mal veľkú šancu vyhrať základnú časť II. banskobystrickej hokejbalovej ligy, čo by však musel potvrdiť víťazstvom nasledujúci deň v poslednom kole proti však tabuľkovo slabšiemu súperovi.

Úvod zápasu bol opatrný. Ani jeden z tímov nechcel urobiť chybu, ktorou by sa súper dostal do vedenia. Miernu hernú prevahu Žiarčania pretavili v prvej tretine do úvodného gólu. Druhá tretina mala podobný charakter, avšak postupne si hráči Hbk SPORT TREND vytvárali väčší tlak, čo vyvrcholilo ďalšími dvoma strelenými gólmi. Počet šancí Žiarčanov sa zvyšoval aj v tretej tretine, kedy po štvrtom strelenom góle mali zápas už prakticky vo svojich rukách. Žiarske družstvo veľmi dobre bránilo a súper sa, až na jednu strelu spoza modrej čiary, ktorou opečiatkoval brvno, nedostal do vyloženej šance. Po šiestom strelenom góle sa nakoniec presadili aj Kremničania po teči nahodenej loptičky pred bránu Hbk SPORT TREND. Posledné slovo však 26 sekúnd pred koncom malo žiarske družstvo, uzavrelo tak výsledok stretnutia na 7:1 a pripísalo si na svoje konto veľmi dôležité víťazstvo.

**Hbk SPORT TREND – TJ Kremnica Wolves 7:1 (1:0, 2:0, 4:1) **

Body: Kotyk 1+2, Vallo 2+0, Uhrovič 2+0, Valko K. 1+1, Valko T. 1+1, Hronec 0+2, Považanec 0+2 Tresty: Hronec – 2 min., Kotyk – 2 min., Vallo – 2 min. Zostava: Michaleje – Kotyk, Valko K., Darmo, Uhrovič – Vallo, Považanec, Hronec, Valko T.